печерський районний суд міста києва
Справа № 757/14355/18-ц
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2018 року Печерський районний суд м. Києва
суддя Батрин О.В.
учасники справи
позивач: ОСОБА_1
відповідач 1: Кабінет Міністрів України
відповідач 2: Державна казначейська служба України
розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Державної казначейської служби України про стягнення матеріальної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
До Печерського районного суду м. Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Державної казначейської служби України про стягнення матеріальної шкоди.
Проте, вказана позовна заява не може бути прийнята судом до розгляду, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов'язані між собою позовні вимоги пред'явлені одночасно щодо декількох об'єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об'єкта, вартість якого є найвищою.
Згідно із даними, які позивач зазначив у позовній заяві, позивач просить відшкодувати спричинену йому шкоду в зв'язку із зруйнуванням нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1.
Згідно з п. 42 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду кримінальних і цивільних справ № 3 від 1.03.2013 року «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна. Згідно з положеннями статті 181 ЦК України до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Оскільки предметом позову є відшкодування спричиненої позивачу шкоду в зв'язку із зруйнуванням нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1., то з урахуванням положень ч. 1 ст. 30 ЦПК України вказаний позов повинен бути пред'явлений за місцем знаходження нерухомого майна, тобто до Попаснянського районного суду Луганської області.
Така позиція також викладена і в ухвалі Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у справі № 6-14000 св 15, відповідно до змісту якої, на вимоги про відшкодування шкоди за пошкодження нерухомого майна у ході антитерористичної операції (в зоні АТО) поширюються правила про виключну підсудність.
Таким чином, дана справа не підсудна цьому суду та з урахуванням положень п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України вказаний позов підлягає предачі до суду за місцем знаходження нерухомого майна, тобто до Попаснянського районного суду Луганської області.
На підставі викладеного та керуючись ст. 109, 115 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Державної казначейської служби України про стягнення матеріальної шкоди направити для розгляду за підсудністю до Попаснянського районного суду Луганської області (за адресою: 93300, м. Попасна, вул. Суворова, 6).
Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційні скарги подаються учасниками справи до Апеляційного суду м. Києва або через Печерський районний суд м. Києва, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності ЦПК України в редакції 15 грудня 2017 року.
Суддя О.В. Батрин