У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
справа № 285/2941/20 провадження у справі № 1-кп/0285/650/20
01 грудня 2020 року м. Новоград-Волинський
Суддя Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , розглянувши позовну заявупотерпілої ОСОБА_2 про відшкодуванняматеріальної таморальної шкодиу кримінальномупровадженні № 285/2941/20 (12020060090000490 від 04.06.2020 року) по обвинуваченню ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Новоград-Волинського міськрайонного суду перебуває кримінальне провадження відносно ОСОБА_3 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2ст. 286 КК України.
29.09.2020 року потерпіла ОСОБА_2 звернулась до суду з цивільним позовом про стягнення матеріальної та моральної шкоди, заподіяної в результаті зазначеного кримінального правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 128 КПК України форма та зміст позовної заяви повинні відповідати вимогам, встановленим до позовів, які пред`являються у порядку цивільного судочинства. Цивільний позов у кримінальному провадженні розглядається судом за правилами, встановленими цим Кодексом. Якщо процесуальні відносини, що виникли у зв`язку з цивільним позовом, цим Кодексом не врегульовані, до них застосовуються норми Цивільного процесуального кодексу України за умови, що вони не суперечать засадам кримінального судочинства.
Відповідно до ч 1ст. 177 ЦПК Українипозивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Позивачем до позовної заяви додані письмові докази, які не відповідають вимогамст. 95 ЦПК України.
Відповідно дост. 95 ЦПК Україниписьмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
У порушення вимог ст. 95, ч. 1 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви ОСОБА_2 додано ксерокопії документів, які не засвідченні позивачем.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.
За наведенихобставин,позовну заявунеобхідно залишитибез рухута запропонуватипозивачу усунутизазначені недолікипозовної заяви у строк, що не перевищує десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Керуючись статтями 95, 177, 185, 260, 261 ЦПК України, ст. 128 КПК України суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_2 - залишити без руху.
Надати ОСОБА_2 строк для усунення недоліків заяви десять днівз дняотримання копіїцієї ухвали.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1