22-ц/804/3610/20
265/6842/18
Головуючий в 1 інстанції Костромітіна О.О.
У Х В А Л А
про повернення апеляційної скарги
17 листопада 2020 року м. Маріуполь
Донецький апеляційний суд у складі судді Мироненко І.П., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на заочне рішення Орджонікідзевського районного суду м.Маріуполя Донецької області від 08 травня 2019 року у справі за позовом Маріупольської міської ради до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок незаконного вилову риби,-
в с т а н о в и в :
Заочним рішенням Орджонікідзевського районного суду м.Маріуполя Донецької області від 08 травня 2019 року позовні вимоги задоволені. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Маріупольської міської ради шкоду, завдану внаслідок незаконного вилову риби, у сумі 27 880 грн., яку перераховано на р/р № 33116331005051, код КДБ: 24062100, отримувач: Маріуп.УК/м.Маріуполь/24062100, ЄДРПОУ 37989721, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998. Вирішено питання щодо розподілу судових витрат.
Ухвалою Орджонікідзевського районного суду м.Маріуполя Донецької області від 05 жовтня 2020 року відмовлено ОСОБА_1 в задоволенні клопотання про поновлення строку для подання заяви про перегляд заочного рішення від 08 травня 2019 року. Залишено заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області від 08 травня 2019 року у даній справі без задоволення.
Не погоджуючись із заочним рішенням ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу в електронній формі з електронної адреси: ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка 16 листопада 2020 року надійшла на електронну адресу Донецького апеляційного суду.
Апеляційне провадження у справі не може бути відкрито виходячи з наступного.
Статтею 356 ЦПК України детально регламентовано вимоги до форми та змісту апеляційної скарги.
Відповідно до ч.ч. 1,3 ст. 356 ЦПК України, апеляційна скарга подається у письмовій формі та підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
Відповідно до частин 5, 6, 8 ст. 43 ЦПК України, документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).
Відповідно до ч. 1 ст. 14 ЦПК України, у судах передбачена Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, але до початку її функціонування, відповідно до підпункту 15.1 пункту 15 частини 1 Розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі.
Відповідно до абзацу другого ч. 8 ст. 14 ЦПК України, особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис», якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 357 ЦПК України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, зокрема, якщо апеляційна скарга подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
З апеляційної скарги вбачається, що вона надійшла до апеляційного суду електронною поштою, не сформована в системі «Електронний суд» та не містить електронного цифрового підпису, тобто апеляційна скарга не підписана особою та не відповідає вимогам ЦПК України.
Враховуючи викладене, апеляційна скарга підлягає поверненню особі, яка її подала на підставі п. 1 ч. 5 ст. 357 ЦПК України.
Керуючись ст. 357 ЦПК України,-
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на заочне рішення Орджонікідзевського районного суду м.Маріуполя Донецької області від 08 травня 2019 року у справі за позовом Маріупольської міської ради до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок незаконного вилову риби вважати неподаною і повернути її скаржнику.
Роз`яснити, що вказана ухвала апеляційного суду не перешкоджає у випадку усунення недоліків апеляційної скарги звернутися з апеляційною скаргою до Донецького апеляційного суду на загальних підставах.
Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом тридцяти днів.
Суддя