РІШЕННЯ
іменем України
Справа № 285/10/20
провадження у справі № 2/0285/178/20
04 листопада 2020 року м. Новоград-Волинський
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
в складі головуючого судді Коцюби О.М.,
за секретаря судового засідання Янкової Л.П.,
представника позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача Тимощука М.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новоград-Волинський за правилами загального позовного провадження позовну заяву ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про визнання права на завершення процедури приватизації та здійснення державної реєстрації земельної ділянки,
встановив:
02.01.2020 року ОСОБА_2 звернулася до суду із позовом до Новоград-Волинської районної ради про визнання права на завершення процедури приватизації та здійснення державної реєстрації земельної ділянки. Свій позов обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Після його смерті відкрилася спадщина на належне йму майно. Вона є єдиним спадкоємцем за заповітом після смерті батька. Після подачі заяви про видачу свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку АДРЕСА_1 , їй було відмовлено у зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документа на вказану земельну ділянку. Спадкодавець ОСОБА_3 не встиг завершити процедуру приватизації земельної ділянки, тому позивач змушена була звернутися до суду з цим позовом.
Ухвалою суду від 03.01.2020 року було відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче судове засідання.
За клопотанням представника позивача ухвалою суду від 10.03.2020 року було замінено неналежного відповідача - Новоград-Волинську районну раду, на належного - Новоград-Волинську районну державну адміністрацію.
За клопотанням представника позивача ухвалою суду від 06.08.2020 року було замінено неналежного відповідача - Новоград-Волинську районну державну адміністрацію, на належного - Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області.
У відзиві на позовну заяву від 01.09.2020 року представник відповідача заперечив щодо задоволення позову у зв`язку з його безпідставністю. Зокрема зазначили, що позивачем не надано жодних доказів на підтвердження того факту, що спадкодавець розпочав процедуру приватизації земельної ділянки за життя. Наявність самого лише рішення Гульської сільської ради не свідчить про вчинення спадкодавцем будь-яких дій, щоб отримати правовстановлюючий документ на спірну земельну ділянку.
У судовому засіданні представник позивача - ОСОБА_1 , позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити.
Представник відповідача - ОСОБА_4 , заперечив проти задоволення позову з підстав, що ОСОБА_2 вже було використане одноразове право на приватизацію земельної ділянки.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку сторін, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до рішення Гульської сільської ради народних депутатів Новоград-Волинського району Житомирської області від 26.11.1993 року передано у приватну власність громадянам земельні ділянки згідно списку, зокрема, ОСОБА_3 площею 0,12 га (а.с. 19-20).
Згідно довідки виконкому Гульської сільської ради № 1214 від 23.12.1997 року ОСОБА_3 дійсно приватизована земельна ділянка для ведення садівництва в розмірі 0,12 га (а.с. 7).
19.12.2001 року ОСОБА_3 склав заповіт на користь ОСОБА_2 , за яким заповів їй усе своє майно (а.с. 6).
Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Ст. 1218 ЦК України передбачає, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до абзацу 2 п. 1 розділу Х "Перехідні положення" ЗК України рішення про передачу громадянам України безоплатно у приватну власність земельних ділянок, прийняті органами місцевого самоврядування відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року "Про приватизацію земельних ділянок", є підставою для реєстрації права власності на земельні ділянки цих громадян або їх спадкоємців відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Державна реєстрація таких земельних ділянок здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Згідно ч. 2 ст. 116 ЗК України набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Після смерті ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , відкрилась спадщина. ОСОБА_3 за життя не набув права власності на земельну ділянку, однак, з часу прийняття рішення Гульською сільською радою від 26.11.1993 року, фактично розпочав процедуру приватизації.
На підставі вищевикладеного суд вирішив позовні вимоги задовольнити та визнати за спадкоємцем - ОСОБА_2 право на завершення приватизації з подальшою реєстрацією права власності за померлим.
Керуючись ст.ст. 4, 12, 76- 89, 200, 206, 258, 259, 263-265, 268, 273, 352, 354, 355 ЦПК України, суд,-
ухвалив:
Позовні вимоги ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про визнання права на завершення процедури приватизації та здійснення державної реєстрації земельної ділянки - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , право на завершення приватизації та право на передачу у власність на земельну ділянку площею 0,12 га для ведення садівництва за адресою: АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті батька, ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення може бути оскаржено до Житомирського апеляційного суду через Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області протягом 30 днів з дня складання судового рішення.
Сторони у справі:
Позивач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП - НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідач: Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області, ЄДРПОУ - 39765513, яка знаходиться за адресою: вул. Довженка, 45, м. Житомир, 10002.
Головуючий: О.М. Коцюба