справа № 197/921/20
провадження № 3/197/417/20
ШИРОКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
01 жовтня 2020 року смт Широке
Суддя Широківського районного суду Дніпропетровської області Охнач О.В., розглянувши адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП
ВСТАНОВИЛА:
До суду з Департаменту стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань НПУ протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, № 867 від 28.08.2020 року відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП (далі - протокол).
Згідно нормист.245 КУпАПзавданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Відповідно дост. 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення складеному всупереч вимогамст.256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об`єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на доопрацювання.
Виявлено наступні недоліки:
-в протоколі міститься посилання на Олександрівську сільську раду Широківського району Дніпропетровської області та Гречаноподівську сільську раду Широківського району Дніпропетровської області. Суду не надано витяги з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на підтвердження факту реєстрації таких юридичних осіб, тобто з таким найменуванням,
-в протоколі відсутня вказівка на місце вчинення правопорушення, тобто адреса,
-в протоколі не зазначено яким чином було виявлено правопорушення, не надано докази на підтвердження таких обставин,
-в протоколі не зазначено яким саме вважається, описане в ньому правопорушення, триваючим чи ні,
-в протоколі не заповнена графа «До протоколу додається…», не зазначено найменування документів, які додаються, не зазначено на скількох аркушах кожен з цих документах та в скількох екземплярах, як того вимагає ДСТУ 4163-2003 щодо оформлення додатків,
-в протоколі не зазначено ким саме і на підставі якого нормативного акту (посадової інструкції тощо) надані повноваження особі, яка його склала та підписала,
-в протоколі не зазначено дату виявлення правопорушення,
-рапорти (арк. с 11, 17) не мають дати складання,
-всі копії не засвідчені, тобто відсутні всі без виключення посвідчувальні написи, передбачені ДСТУ 4163-2003. Крім того, окремі документи необхідно засвідчувати (зшитими) окремо один від одного.
До протоколу не додано:
- докази на підтвердження повноважень особи, яка його склала та підписала протокол, на такі дії, тобто докази того, що особа, яка склала і підписала протокол на день складання останнього обіймала саме ту посаду, яка зазначена в протоколі, і мала право за своїми посадовими обов`язками складати такий протокол,
- докази законності перевірки, в ході якої виявлено правопорушення, не конкретизовано якою вона є: плановою чи позаплановою, ким призначена,
- офіційну копію рішень Олександрівської сільської ради щодо підсумків виборів від 04.11.2015 року, Гречаноподівської сільської ради № 590-47/VII від 15.06.2008 року та № 729-57/ VII від 29.12.2018 року, на які міститься посилання в протоколі.
Стаття 251 КУпАПпередбачає, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей
Вказані вище недоліки унеможливлюють об`єктивний розгляд справи по суті, а тому матеріал підлягає поверненню органу, який склав протокол, для належного оформлення.
Керуючисьст. ст. 251, 256, 283, 284 КУпАП ,суддя
УХВАЛИЛА:
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАПповернути до Департаменту стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічнихрозслідувань НПУ для належного оформлення.
Постанова набирає законної сили з моменту її підписання.
Постанова оскарженню не підлягає .
СУДДЯ О.В.ОХНАЧ