У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
30 липня 2020 року м.Рівне
Суддя-доповідач судової палати з розгляду кримінальних справ Рівненського апеляційного суду ОСОБА_1 , у ході вирішення питання щодо відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою засудженого ОСОБА_2 на ухвалу Рівненського районного суду Рівненської області від 13 липня 2020 року, якою відмовлено у задоволенні клопотання засудженого ОСОБА_2 про його умовно-дострокове звільнення від відбування покарання, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно оскаржуваної ухвали суду, відмовлено у задоволенні клопотання засудженого ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.
Не погодившись із вказаною ухвалою, засуджений подав на неї апеляційну скаргу.
Отримавши матеріали провадження та проаналізувавши апеляційну скаргу засудженого, вважаю, що вона підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Так, відповідно до п.2 ч.2 ст.395 КПК України, апеляційна скарга, якщо інше не передбачено цим Кодексом, може бути подана на інші ухвали суду першої інстанції протягом семи днів з дня її оголошення.
Із технічного запису судового засідання та журналу судового засідання вбачається, що ухвала суду була оголошена 13 липня 2020 року, засуджений брав участь у судовому засіданні.
Таким чином, суддя-доповідач приходить до висновку, що останній день апеляційного оскарження припадав на 20 липня 2020 року.
Однак, в порушення вимог п.2 ч.2 ст.395 КПК України, апеляційна скарга засудженого надійшла до Рівненського районного суду 22 липня 2020 року. До апеляційної скарги також доданий поштовий конверт, але без будь-яких відміток з пошти, що унеможливлює встановити час його відправлення.
Тобто засудженим, на момент подачі апеляційної скарги на ухвалу суду, було пропущено встановлений законом строк на апеляційне оскарження даного судового рішення.
Згідно ч.1 ст.117 КПК України, пропущений із поважних причин строк повинен бути поновлений за клопотанням заінтересованої особи ухвалою слідчого судді, суду.
Таким чином, з апеляційної скарги засудженого не можливо встановити строк її подачі і клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду вона не містить.
Згідно ч.1 ст.399 КПК України, суддя-доповідач, встановивши, що апеляційну скаргу на вирок чи ухвалу суду першої інстанції подано без додержання вимог, передбачених ст.396 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху, в якій зазначаються недоліки скарги і встановлюється достатній строк для їх усунення, який не може перевищувати п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали особою, яка подала апеляційну скаргу. Копія ухвали про залишення апеляційної скарги без руху надсилається особі, яка подала апеляційну скаргу.
За таких обставин, вважаю за доцільне залишити апеляційну скаргу засудженого без руху для надання апелянтом підтверджуючих документів, з яких можливо було б встановити дату відправлення ним апеляційної скарги, або ж зазначення поважних причин пропуску строку на апеляційне оскарження ухвали суду.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст.399 КПК України, суддя-доповідач, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу засудженого ОСОБА_2 на ухвалу Рівненського районного суду Рівненської області від 13 липня 2020 року залишити без руху.
Надати апелянту 5 (п`ять) днів для усунення недоліків апеляційної скарги, який починає вираховуватись з дня отримання ним копії даної ухвали.
Копію цієї ухвали надіслати апелянту на адресу: ДУ "Городоцький виправний центр (№131) , 35331, с.Городок, вул. Барона Штейнгеля,92 А., Рівненського району Рівненської області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя доповідач ОСОБА_1