Справа № 175/1404/19-ц
Провадження № 2/175/382/19
У Х В А Л А
03 серпня 2020 року Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючої судді Озерянської Ж.М.,
з участю секретаря Кравченко А.А.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в смт. Слобожанське клопотання адвоката позивача за договором про надання правової допомоги ОСОБА_1 про призначення судової товарознавчої експертизи по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа: ОСОБА_5 про розподіл спадкового майна, -
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Дніпропетровського районного суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа: ОСОБА_5 про розподіл спадкового майна.
28 травня 2020 року до суду надійшло клопотання адвоката позивача про призначення судової товарознавчої експертизи.
Адвокат позивача за договором про надання правової допомоги ОСОБА_1 підтримала клопотання про призначення експертизи.
Адвокат відповідача ОСОБА_3 за ордером про надання правової допомоги ОСОБА_6 не заперечував проти призначення експертизи, але вважав за необхідне поставити питання про вартість всього спадкового майна.
Відповідачка ОСОБА_4 та третя особа ОСОБА_5 у судове засідання не з`явилися.
За правилами ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.
Згідно ст. 105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити: характер і ступінь ушкодження здоров`я; психічний стан особи.
Суд, вислухавши думку сторін, ознайомившись з матеріалами справи, виходячи з того, що для ухвалення рішення необхідні спеціальні знання, клопотання про призначення експертизи вважає обґрунтованим та вважає за необхідне його задовольнити, призначивши судову товарознавчу експертизу.
Згідно ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі, зокрема, у випадку призначення судом експертизи.
Керуючись Законом України «Про судову експертизу», Інструкцією та нормативними документами, затвердженими наказом Міністерства охорони здоров`я України №6 від 17 січня 1995 року, Постановою Пленуму Верховного Суду України від 06.11.2009 року №9, ст.ст. 103-105, 252, 353 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Призначити поцивільній справі№175/1404/19-цза позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа: ОСОБА_5 про розподіл спадкового майна судову товарознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Дніпровського науково-дослідного інституту судових експертиз (вул. Січеславська Набережна, 17, м. Дніпро).
На вирішення експертів поставити питання:
1.Яка (ринкова) вартість житлового будинку разом з господарськими будівлями та спорудами, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 ?
2.Яка (ринкова) вартість земельної ділянки, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , загальною площею 0,1 га призначена для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд ?
3.Яка (ринкова) вартість житлового будинку разом з господарськими будівлями та спорудами, що розташовані за адресою: АДРЕСА_3 ?
Копію даної ухвали про призначення судової товарознавчої експертизи направити експертам та попередити їх про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України, також у розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи №175/1404/19-ц (провадження №2/175/382/19).
Витрати по проведенню експертизи покласти на ОСОБА_2 , зобов`язавши сплатити вартість проведення експертизи у місячний термін.
Попередити сторони про наслідки ухилення від участі у експертизі та ОСОБА_2 від оплати експертизи у встановлений судом строк, передбаченістаттею 109 ЦПК України.
Зобов`язати відповідачів забезпечити доступ експерта до об`єктів оцінки .
Провадження у справі зупинити до закінчення проведення судової експертизи.
Встановити строк виконання судової товарознавчої експертизи не більше ніж 90 календарних днів з часу отримання матеріалів справи.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі в п`ятнадцятиденний строк з дня її проголошення ухвали апеляційної скарги.
Суддя: Озерянська Ж.М.