Справа № 377/169/20
провадження № 2/361/2168/20
13.07.2020
УКРАЇНА
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
13 липня 2020 року м. Бровари
Броварського міськрайонного суду Київської області у складі:
головуючого судді: Петришин Н.М.
за участю секретаря: Плиси В.О.
розглядаючи у судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Славутицької міської ради Київської області, треті особи: Відділ охорони здоров`я Славутицької міської ради Київської області, Комунальне некомерційне підприємство «Славутицька міська лікарня» Славутицької міської ради, про зобов`язання вчинити дії та стягнення коштів,-,
в с т а н о в и в :
У провадженні суду перебуває вищевказана цивільна справа за позовом ОСОБА_1 .
До суду надійшли клопотання Славутицької міської ради Київської області та Відділу охорони здоров`я Славутицької міської ради Київської області про закриття провадження у даній справі. В обґрунтування клопотань зазначено, що позивач оскаржує бездіяльність суб`єкта владних повноважень та просить зобов`язати його вчинити певні дії і стягнути середній заробіток за весь час затримки розрахунку при звільненні, матеріальної та моральної шкоди, яка за його переконанням була заподіяна відповідачем в особі Славутицької міської ради. Заявники вважають, що врегулювання у судовому порядку зазначених правовідносин має всі ознаки публічно-правового спору. Просять врахувати, що позивач жодного дня не перебував у трудових правовідносинах із Славутицькою міською радою. Питання призначення на посаду та звільнення з посади керівника комунального закладу охорони здоров`я є виключною компетенцією органу місцевого самоврядування. Визначення законодавцем порядку проведення конкурсу органами місцевого самоврядування на заняття посад та порядку звільнення з посад керівників закладів охорони здоров`я відповідного рівня має за мету, в першу чергу, дотримання публічного інтересу, а саме інтересу громади на належне управління такими закладами охорони здоров`я. Таким чином, зазначений спір є публічно-правовим та підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства.
У судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_2 та представник третьої особи Шуригіна ОСОБА_3 М. доводи клопотання підтримали, просили закрити провадження у справі.
Представник позивача ОСОБА_4 заперечував проти задоволення вказаних клопотань, мотивуючи тим, що даний спір не є публічно-правовим.
При розгляді вказаного клопотання, суд приходить до таких висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Згідно із ч. 4 ст. 11 ЦК України у випадках, установлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов`язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування. Отже, рішення суб`єктів владних повноважень, до яких належать, зокрема, органи місцевого самоврядування, можуть бути підставами виникнення/припинення цивільних прав та обов`язків.
Стаття 15 Цивільного кодексу України передбачає право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа також має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Частиною 3 статті 21 Кодексу законів про працю України визначено, що особливою формою трудового договору є контракт, у якому строк його дії, права, обов`язки і відповідальність сторін (у тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання договору, в тому числі дострокового, можуть встановлюватися угодою сторін. Сфера застосування контракту визначається законами України.
Водночас, відповідно до ч. 9 ст. 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» керівники державних та комунальних закладів охорони здоров`я призначаються на посаду уповноваженим виконавчим органом управління власника закладу охорони здоров`я на конкурсній основі шляхом укладання з ними контракту на строк від трьох до п`яти років. Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров`я та порядок укладання контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров`я, а також типова форма такого контракту затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Предметом даного позову є зобов`язання Славутицької міської ради Київської області звільнити позивача із займаної посади у зв`язку із закінченням строку дії контракту та зобов`язання провести розрахунок при звільненні, стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та стягнення упущеної вигоди.
Предмет даного спору та фактичні обставини справи у взаємозв`язку з наведеними вище правовими положеннями законодавства, вказують, що вони за свою правовою природою є трудовими, отже, підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства, а не адміністративного.
З огляду на викладене, дана справа підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, тому клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі є безпідставним та задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 2, 4, 19, 260 ЦПК України, суд,
у х в а л и в:
Відмовити у задоволенні клопотання відповідача Славутицької міської ради Київської області про закриття провадження у справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Н.М. Петришин