Справа № 495/3152/20
Номер провадження 2-о/495/138/2020
УХВАЛА
про призначення судово-психіатричної експертизи
08 липня 2020 рокум. Білгород-Дністровський
Білгород - Дністровський міськрайонний суд Одеської області в складі:
головуючого - одноособово судді Боярського О.О.,
присяжних Комарова О.В., Притикін В.В.,
при секретарі Рачицькій І.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника Білгород-Дністровського дитячого будинку-інтернату Урсул П.В. про призначення судово-психіатричної експертизи по справі за заявою Білгород-Дністровського дитячого будинку-інтернату, заінтересована особа: орган опіки та піклування виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради про визнання фізичної особи, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області перебуває цивільна справа за заявою Білгород-Дністровського дитячого будинку-інтернату, заінтересована особа: орган опіки та піклування виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради про визнання фізичної особи, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною.
Ухвалою суду від 05.06.2020 року заяву Білгород-Дністровського дитячого будинку-інтернату прийнято до провадження.
24 червня 2020 року до суду від представника заявника ОСОБА_2 надійшло клопотання, відповідно до якого з метою вирішення заяви щодо обмеження цивільної дієздатності підопічного Білгород-Дністровського дитячого будинку-інтернату Каранга Олександра Володимировича, просить суд призначити по справі амбулаторну судову-психіатричну експертизу. Проведення даної експертизи доручити експертам стаціонарної судово-психіатричної експертизи ООКПЛ № 1, яка розташована за адресою 65006, м. Одеса, вул. Академіка Воробйова, 9.
Учасники справи в судове засідання не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Дослідивши матеріали справи та подане клопотання, суд вважає, що клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2)висновками експертів; 3) показаннями свідків. (ст. 76 ЦПК України).
Згідно ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно до ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:
1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;
2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
У відповідності до ст. 105 ЦПК України, призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити:
1) характер і ступінь ушкодження здоров`я;
2) психічний стан особи;
3) вік особи, якщо про це немає відповідних документів і неможливо їх одержати.
Крім того, призначення експертизи зумовлено тим, що відповідно до ст. 263 ЦПК України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
За таких підстав, враховуючи, що для визначення психічного стану особи ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , необхідні спеціальні знання, суд вважає за необхідне призначити по справі амбулаторну судовопсихіатричну експертизу.
Згідно ч. 1 ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Згідно ч. 4 ст. 103 ЦПК України питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Таким чином, суд не може прийняти рішення по справі без відповідного медичного висновку щодо психічного стану ОСОБА_1 . Саме тому суд вважає за необхідне задовольнити клопотання та призначити по справі судово-психіатричну експертизу на вирішення якої поставити наступні питання:
1. Чи страждає ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будь-яким психічним захворюванням?
2. Чи розуміє ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значення своїх дій та чи може керувати ними?
3. Чи потребує ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в силу свого психічного стану, встановлення над ним опіки?
Білгород-Дністровським дитячим будинком-інтернатом до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області був переданий оригінал історії хвороби відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Суд вважає, що дана медична документація необхідна для проведення амбулаторної судово-психіатричної експертизи щодо психічного стану ОСОБА_1 , тому суд направляє до експертної установи разом з матеріалами цивільної справи.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний термін часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити, що передбачається п.5 ч.1 ст. 252 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 2-4, 8, 10, 12-14,18, 76-81, 83, 84, 102-105, 141, 258-260, ч.1 ст.268, 354 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника заявника ОСОБА_2 , який діє на підставі довіреності, про призначення амбулаторної судово-психіатричної експертизи по цивільній справі за заявою Білгород-Дністровського дитячого будинку-інтернату, заінтересована особа: орган опіки та піклування виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради про визнання фізичної особи, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною - задовольнити.
Призначити по справі амбулаторну судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
1. Чи страждає ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будь-яким психічним захворюванням?
2. Чи розуміє ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значення своїх дій та чи може керувати ними?
3. Чи потребує ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в силу свого психічного стану, встановлення над ним опіки?
Проведення експертизи доручити експертам Одеської обласної клінічної психіатричної лікарні № 1 (адреса: м.Одеса, вул. Ак. Воробйова, 9), попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
Надати для проведення експертизи матеріали цивільної справи 495/3152/20.
Роз`яснити сторонам по справі положення ст. 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі, згідно законодавства України.
Оплату за проведення судово-психіатричної експертизи покласти на Білгород-Дністровський дитячий будинок інтернат.
Провадження у справі на час проведення експертизи - зупинити.
Ухвалу суду може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Одеського апеляційного суду.
Суддя:
Присяжні: