Справа
№: 653/790/20
Провадження № 2/653/571/20
У Х В А Л А
30 червня 2020 року м. Генічеськ
Суддя Генічеського районного суду Херсонської області Берлімова Ю.Г., розглянувши матеріали зустрічної позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору оренди та стягнення заборгованості з орендної плати, яка подана в межах розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа ОСОБА_5 про вселення в житловий будинок,
ВСТАНОВИВ:
У Генічеському районному суді Херсонської області на розгляді перебуває цивільна справа за позовомОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа ОСОБА_5 про вселення в житловий будинок.
26 червня 2020 року до суду надійшла зустрічна позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору оренди та стягнення заборгованості з орендної плати.
Суд, розглянувши матеріали зустрічної позовної заяви, матеріали справи, приходить до наступних висновків.
Ухвалою від 14 травня 2019 року відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_2 про розірвання договору оренди та стягнення заборгованості з орендної плати, яка подана в межах розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа ОСОБА_5 про вселення в житловий будинок.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.49 Цивільного процесуального кодексу України, відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст. 193 ЦПК України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову (ч. 2 ст. 193 ЦПК України).
Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом (ч. 3 ст. 193 ЦПК України).
Згідно з ст.194 ЦПК України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 175 і 177 цього Кодексу.
Подана зустрічна позовна заява відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України.
За таких обставин, враховуючи, що зустрічний та первісний позов взаємопов`язані, стосуються одних правовідносин, пов`язаних з виконанням договору оренди, задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову, суд приходить до висновку, що спільний розгляд обох позовів є доцільним та вимоги за зустрічним позовом слід прийняти до спільного розгляду з первісним позовом.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 49, 193, 258-261 ЦПК України, суддя –
ПОСТАНОВИВ:
Зустрічний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору оренди та стягнення заборгованості з орендної плати прийняти до спільного розгляду з первісним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа ОСОБА_5 про вселення в житловий будинок.
Вимоги за зустрічним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору оренди та стягнення заборгованості з орендної плати об`єднати в одне провадження з первісним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа ОСОБА_5 про вселення в житловий будинок.
Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання по справі на 09 вересня 2020 року о 15 год. 00 хв. в приміщенні Генічеського районного суду Херсонської області за адресою: Херсонська область, місто Генічеськ, вулиця Братів Коваленко, 66.
Встановити строк для подання відповідачем за зустрічним позовом відзиву на зустрічну позовну заяву протягом 15 днів з дня вручення ухвали про прийняття зустрічного позову до спільного розгляду з первісним позовом.
У зазначений строк відповідач за зустрічним позовом має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі докази, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів має бути надіслана відповідачем іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Ухвала набирає чинності з моменту підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Генічеського районного суду
Ю. Г. Берлімова