264/4103/20
2/264/1154/2020
УХВАЛА
І МЕ НЕ М У КР АЇ НИ
30 червня 2020 року Суддя Іллічівського районного суду Донецької області Пустовойт Т.В., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення невиплаченої заробітної плати та компенсаційних виплат при звільнені,
У С Т А Н О В И Л А:
26 червня 2020 року до суду надійшла вищевказана позовна заява, з якої вбачається, що, на думку позивачки, на підставі ст.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», її звільнено від сплати судового збору.
Ознайомившись із заявою, суддя прийшла до висновку, що її подано без додержання вимог, встановлених ст.177 ЦПК України виходячи з наступного.
Згідно п.1 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Позивачкою заявлено вимоги про стягнення компенсації за невикористану відпустку та стягнення середнього заробітку за час затримки виплати вказаної компенсації при звільненні.
Відповідно до п.3.9 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України № 5 від 13.01.2004 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.01.2004 року за № 114/8713, суми, нараховані працівникам за час затримки розрахунку при звільнені не належать до фонду оплати праці.
Враховуючи те, що в даному випадку стоїть питання про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, суд вважає, що вказані вимоги не відносяться ані до стягнення заробітної плати, ані до поновлення на роботі.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а немайнового характеру - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Оскільки позивачем заявлені вимоги матеріального (майнового) характеру, тому до оплати підлягає судовий збір у сумі 840,80 гривень.
Згідно ч.1 та ч.2 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.177, 185 ЦПК України, суддя,-
У Х В А Л И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення невиплаченої заробітної плати та компенсаційних виплат при звільнені- залишити без руху.
Надати позивачу для усунення недоліків десятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали у зазначений термін, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Т. В. Пустовойт