ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
"05" травня 2020 р. Справа№ 910/5451/19
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Верховця А.А.
суддів: Сотнікова С.В.
Пантелієнка В.О.
розглянувши клопотання Громадської спілки "Український музичний альянс" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції
за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "ТЕНЕТ" на рішення Господарського суду міста Києва від 29.01.2020
у справі №910/5451/19 (суддя - Зеленіна Н.І.)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Комп Мюзік"
в особі Громадської спілки "Український музичний альянс"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "ТЕНЕТ"
про стягнення 208 650,00 грн компенсації за порушення майнових прав суб`єкта авторського права
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Комп Мюзік" в особі Громадської спілки "Український музичний альянс" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "ТЕНЕТ" про стягнення 208 650,00 грн компенсації за порушення майнових прав суб`єкта авторського права.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 29.01.2020 (повний текст рішення складено 12.02.2020) у справі №910/5451/19 позов задоволено частково.
Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "ТЕНЕТ" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Комп Мюзік" в особі Громадської спілки "Український музичний альянс" 105 100 грн компенсації та 1 576,50 грн судового збору.
В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду першої інстанції, Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "ТЕНЕТ" звернулося до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішенням Господарського суду міста Києва від 29.01.2020 у справі №910/5451/19 та ухвалити нове рішення яким у задоволенні позову відмовити повністю.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12.03.2020 зазначену апеляційну скаргу передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя Верховець А.А., судді Пантелієнко В.О., Поляков Б.М.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 16.03.2020 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "ТЕНЕТ" на рішення Господарського суду міста Києва від 29.01.2020 у справі №910/5451/19; скаргу призначено до розгляду на 07.04.2020.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 07.04.2020 відкладено розгляд справи №910/5451/19 за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "ТЕНЕТ" на рішення Господарського суду міста Києва від 29.01.2020 на 12.05.2020.
04.05.2020 через відділ забезпечення автоматизованого розподілу, контролю та моніторингу виконання документів (канцелярія) від Громадської спілки "Український музичний альянс" надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, згідно якого остання просить суд провести судове засідання призначене на 12.05.2020 у справі №910/5451/19 в режимі відеоконференції, проведення якої просить доручити Господарському суду Харківської області (61022, м. Харків, пл. Свободи, 5, Держпром, 8 під`їзд).
Разом з тим розглянути зазначене клопотання у вказаному складі суду не вбачалося за можливе у зв`язку із перебуванням судді Полякова Б.М., який входить до складу колегії суддів і не є суддею-доповідачем, у відпустці.
За наведеного, згідно витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.05.2020, здійсненого у зв`язку із перебуванням судді Полякова Б.М., який не є головуючим суддею (суддею-доповідачем), у відпустці, у справі №910/5451/19 сформовано колегію суддів у складі: головуючий суддя Верховець А.А., судді Пантелієнко В.О., Сотніков С.В.
Визначена колегія суддів розглянувши клопотання Громадської спілки "Український музичний альянс" про проведення судового засідання в режимі відео конференції, встановила наступне.
Приписами частин 1, 2, 4, 7, 8 ст. 197 ГПК України встановлено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Згідно даних WEB-програми "Бронювання систем відеоконференцзв`язку" ДП "Інформаційні судові системи" технічно в Господарському суді Харківської області забезпечено системою відеоконференцзв`язку зал судових засідань №109, в якому на 12.05.2020 об 14:00 є можливість проведення відеоконференції.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає за можливе задовольнити клопотання Громадської спілки "Український музичний альянс" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції та доручити її проведення Господарському суду Харківської області (61022, м. Харків, пл. Свободи, 5, Держпром, 8 під`їзд).
Керуючись ст. ст. 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити клопотання Громадської спілки "Український музичний альянс" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
2. Призначене судове засідання на 12.05.2020 о 14 год. 00 хв. по справі №910/5451/19 буде проводитись в режимі відеоконференції в приміщенні Північного апеляційного господарського суду в залі судового засідання №13.
3. Доручити Господарському суду Харківської області (61022, м. Харків, пл. Свободи, 5, Держпром, 8 під`їзд) забезпечити проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
4. В судовому засіданні в режимі відеоконференції в Господарському суду Харківської області (61022, м. Харків, пл. Свободи, 5, Держпром, 8 під`їзд) братиме участь - представник Громадської спілки "Український музичний альянс", адвокат Гур`єв А.А.
5. Роз`яснити особі, щодо якої вирішено питання про її участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, що у разі її явки в призначений час безпосередньо до зали судового засідання у приміщення Північного апеляційного господарського суду, така особа бере участь у судовому засіданні в загальному порядку.
6. Копію ухвали направити учасникам провадження у справі та Господарському суду Харківської області (61022, м. Харків, пл. Свободи, 5, Держпром, 8 під`їзд).
Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 ГПК України, оскаржується в порядку ст. 286 ГПК України.
Головуючий суддя А.А. Верховець
Судді С.В. Сотніков
В.О. Пантелієнко