ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення заяви, клопотання
24 квітня 2020 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/3517/11
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Григораша В.О., розглянувши клопотання ОСОБА_1 про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Чернівецької обласної державної адміністрації, Управління інфраструктури та туризму Чернівецької обласної державної адміністрації про визнання протиправним наказу, поновлення на роботі та стягнення заробітної плати, -
ВСТАНОВИВ:
23.04.2020 року ОСОБА_1 (заявник) звернувся до Чернівецького окружного адміністративного суду із клопотанням про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання в якому просив:
поновити пропущений строк для пред`явлення виконавчого листа №2а/2470/3517/11 до виконання.
Розглянувши вищевказане клопотання про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання, суд приходить до висновку про необхідність повернення його без розгляду, з таких підстав.
Судом встановлено, що до поданого клопотання заявником не додано докази його надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Статтею 367 КАС України встановлено, що стягувачам, які пропустили строк для пред`явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено. Заява про поновлення пропущеного строку подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Статтею 167 КАС України встановлено загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення.
Зокрема, відповідно п.6 ч.1 статті 167 КАС України встановлено, що перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення).
В свою чергу, за приписами статті 94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом.
Судом встановлено, що до клопотання про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання заявником додано копії письмових доказів, які не засвідчені в установленому законом порядку.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 167 КАС України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Згідно з ч. 2 ст. 167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Таким чином, зважаючи на недотримання заявником п.6 ч.1 статті 167 КАС України та відсутність доказів надіслання (надання) іншим учасникам справи примірників клопотання про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа, суд приходить до висновку про необхідність повернення його заявнику без розгляду.
При цьому суд зазначає, що вказані недоліки безумовно не дають можливості розглянути клопотанням про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання.
Суд звертає увагу заявника на те, що повернення без розгляду вказаного клопотання не перешкоджає повторному зверненню до суду в установленому законом порядку.
На підставі викладеного та керуючись статтями 167, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа №2а/2470/3517/11 до виконання, - повернути без розгляду.
Згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково. Апеляційна скарга на ухвалу подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання).
Суддя В.О. Григораш