РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження в адміністративній справі та призначення справи до розгляду за правилами загального позовного провадження
28 грудня 2019 року
м. Рівне
№460/4429/19
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комшелюк Т.О., розглянувши позовну заяву Рівненської районної ради до Рівненської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В:
Рівненська районна рада (далі - позивач) звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Рівненської міської ради (далі - відповідач), про визнання незаконним та скасування рішення відповідача від 24 жовтня 2019 року № 6750 "Про взаємовідносини з об`єднаними територіальними громадами та іншими органами місцевого самоврядування у сфері надання послуг".
Підстави позову: спірний нормативно-правовий акт відповідача суперечить законам України та порушує права членів територіальних громад Рівненського району Рівненської області представником яких є позивач.
Позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Позовну заяву подано з дотриманням правил підсудності та її належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Адміністративний позов подано у строк, установлений законом.
В позовній заяві позивачем заявлено клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
В даному випадку суд звертає увагу позивача на приписи статті 4 КАС України, які встановлюють, що нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб`єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування, а індивідуальний акт - акт (рішення) суб`єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.
Аналіз змісту оскаржуваного рішення свідчить на користь того, що останнє є нормативно-правовим актом, оскільки воно встановлює правила регулювання однотипних відносин (надання послуг бюджетними установами міста Рівного громадянам, які не зареєстровані в місті Рівне чи проживають за межами міста Рівне) та розраховане на неодноразове застосування (кожного разу, коли бюджетними установами міста Рівного надаються послуги громадянам, які не зареєстровані в місті Рівне чи проживають за межами міста Рівне).
Відтак, в силу вимог пункту 1 частини четвертої статті 12, частини восьмої статті 264 КАС України, розгляд вказаної справи належить здійснювати за правилами загального позовного провадження.
За наведених обставин, в задоволенні клопотання позивача про розгляд справи у спрощеному провадженні належить відмовити.
Крім того, позивач у своєму позові зазначив третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - Відділ освіти Рівненської районної державної адміністрації.
Відповідно до частин другої, третьої статті 49 КАС України, за клопотанням учасників справи до участі у справі можуть бути залучені треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача або відповідача. У заявах про залучення третіх осіб зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Так, клопотання про залучення третьої особи позивачем до позовної заяви додано не було. Також, про наявність підстав для залучення Відділу освіти Рівненської районної державної адміністрації до участі у справі в якості третьої особи, тобто наявність у Відділу прав та інтересів на які може вплинути рішення в даній справі, позивач не зазначив і у позовній заяві, а тому в суду відсутні підстави для вирішення вказаного питання.
Одночасно, суд зазначає, що для з`ясування всіх обставин у справі в суду виникла необхідність у витребуванні з власної ініціативи у відповідача належним чином засвідчених копій усіх документів (матеріалів), на підставі яких ним було прийняте спірне рішення, а також доказів його офіційного оприлюднення в друкованих виданнях.
Відповідно до частини четвертої статті 9 КАС України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно з частиною третьою статті 77 КАС України, суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
За приписами частини третьої статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлені КАС України, відсутні.
Керуючись статтями 80, 171, 243, 248 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Прийняти позовну заяву до розгляду.
Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом Рівненської районної ради (33001, Рівненська обл., м. Рівне, вул. Соборна, 195; код ЄДРПОУ 21082752) до Рівненської міської ради (33028, Рівненська обл., м. Рівне, вул. Соборна, 12а; код ЄДРПОУ 34847334) про визнання незаконним та скасування рішення.
Справа розглядатиметься суддею одноособово за правилами загального позовного провадження.
Підготовче засідання відбудеться 27 січня 2020 року о 14:00 год. в залі судових засідань Рівненського окружного адміністративного суду за адресою: 33028, м. Рівне, вул. 16 Липня, 87.
В задоволенні клопотання Рівненської районної ради про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження відмовити.
Зобов`язати Рівненську міську раду не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання опублікувати оголошення про оскарження рішення від 24 жовтня 2019 року № 6750 "Про взаємовідносини з об`єднаними територіальними громадами та іншими органами місцевого самоврядування у сфері надання послуг" у виданнях, в яких цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений. Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи.
Зобов`язати Виконавчий комітет Рівненської міської ради в п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали подати до суду належним чином засвідчені копії усіх документів (матеріалів), на підставі яких Радою прийняте рішення від 24 жовтня 2019 року № 6750 "Про взаємовідносини з об`єднаними територіальними громадами та іншими органами місцевого самоврядування у сфері надання послуг", а також докази його офіційного оприлюднення в друкованих виданнях.
Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання до суду відзиву на позовну заяву.
У зазначений вище строк відповідач має право подати до суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 162 КАС України, та усі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків (за наявності), що підтверджують заперечення проти позову.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до частини третьої статті 162 КАС України, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 162 КАС України, до відзиву додаються: докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (частина шоста статті 162 КАС України).
Роз`яснити відповідачу, що згідно частини четвертої статті 159 КАС України, подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання до суду відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам у справі.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана (вручена) іншим учасникам у справі.
Запропонувати учасникам справи надати суду належні, допустимі, достовірні та достатні докази, якими обґрунтовуються їхні вимоги та заперечення, в порядку статті 79 КАС України.
Роз`яснити учасникам справи, що у випадку якщо вони без поважних причин не нададуть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вони посилаються, суд вирішує справу на підставі наявних доказів (частина п`ята статті 77 КАС України).
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud1770.
Повідомити учасників справи про дату, час та місце проведення підготовчого засідання у даній справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду виключно у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Суддя Комшелюк Т.О.