Справа № 428/12730/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2019 року м. Сєвєродонецьк
Сєвєродонецький міський суд Луганської області у складі:
головуючого судді Бароніна Д.Б.,
за участю секретаря Бондаренка К.Ю.,
представника позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду в м. Сєвєродонецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Луганській області про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду перебуває вищевказана справа.
Представник позивача засобами поштового зв`язку надала клопотання про витребування певних доказів від Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області.
Представник відповідача в підготовчому засіданні не заперечувала проти задоволення цього клопотання.
Вислухавши пояснення сторін, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Клопотання представника позивача про витребування доказів суд вважає таким, що підлягає задоволенню, адже ці відомості можуть мати значення для всебічного та об`єктивного вирішення справи.
Керуючись ст.ст. 76, 84, 260, 261, 274, 353-355 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача про витребування доказів – задовольнити.
Витребувати від Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в строк до 10 січня 2020 року:
- довідку про отримання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , страхових виплат за період з 01.06.2014 по 16.05.2016 включно, розмір цих виплат та розмір щомісячної страхової виплати, у тому числі з урахуванням перерахунку;
- копії документів, що стали підставою для припинення страхових виплат ОСОБА_4 ;
- довідку про повний розрахунок суми боргу недоотриманої за життя страхової виплати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за період з моменту припинення йому виплати до моменту смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Копію ухвали направити для виконання особі, у якої витребувано докази.
Роз`яснити, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Із урахуванням пункту 15.5 Перехідних положень ЦПК України (в редакції, яка набрала чинності 15.12.2017 року) ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Луганської області через Сєвєродонецький міський суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Суддя Д.Б. Баронін