УХВАЛА
13 листопада 2019 року м. Сєвєродонецьк
Сєвєродонецький міський суд Луганської області в особі судді Бароніна Д.Б., розглянувши в приміщенні суду в м. Сєвєродонецьку позовну заяву ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Луганській області про визнання права власності на спадкове майно, третя особа – Ізюмська державна нотаріальна контора, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА _1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) звернулася до Сєвєродонецького міського суду Луганської області з позовною заявою до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Луганській області (місцезнаходження: Україна, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, пр. Гвардійський, буд. 30) про визнання права власності на спадкове майно, третя особа – Ізюмська державна нотаріальна контора (місцезнаходження: Україна, Харківська область, м. Ізюм, вул. Соборна, буд. 18).
В обґрунтування своїх вимог позивач вказує, що вона перебувала у шлюбі з ОСОБА_2 . Її чоловік перебував на постійному обліку та отримував страхові виплати у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Антрацит Луганської області. У зв`язку з інвалідністю, пов`язаною з виробничою травмою, ОСОБА_2 не міг рухатися та залишався на тимчасово окупованій території, тому з 17.05.2016 року не отримував щомісячні страхові виплати. ІНФОРМАЦІЯ_1 чоловік позивача помер та його страхові виплати за період з 17.05.2016 року по 04.12.2018 року входять до складу спадщини. Відповідач на звернення щодо виплати недоотриманих страхових виплат пояснив, що сума страхових виплат за період з 17.05.2016 року по 04.12.2018 року не була нарахована на момент смерті потерпілого, а тому не може передаватись членам сім`ї чи входити до складу спадщини.
Залучення до участі у справі в якості третьої особи Ізюмської державної нотаріальної контори, про яке у позові просить позивач, на думку суду є необґрунтованим, адже позивачем не наведено жодних доказів того, що рішення у справі може вплинути на права чи обов`язки Ізюмської державної нотаріальної контори.
Підстав для залишення цієї позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд не вбачає, у зв`язку із чим суд вважає за необхідне прийняти позовну заяву до свого провадження та відкрити провадження у цій справі.
Врахувавши критерії, викладені в ч. 4, 6 ст. 19, ч. 4 ст. 274 ЦПК України, суд вважає, що ця справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Із урахуванням заявленого позивачем клопотання про витребування доказів, з метою розгляду справи в розумні строки, а також враховуючи те, що наявність у матеріалах справи заявлених до витребування відомостей може мати істотне значення для об`єктивного та правильного вирішення справи, суд вважає за необхідне витребувати від Ізюмської державної нотаріальної контори та від Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Луганській області певні докази, які мають істотне значення для вирішення справи по суті та прийняття законного й обґрунтованого рішення.
Керуючись статтями 19, 187, 258, 260, 261, 274, 353-355 ЦПК України, суд –
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Луганській області про визнання права власності на спадкове майно та відкрити провадження у справі.
Розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.
Підготовче засідання для розгляду справи призначити на 02 грудня 2019 року о 09 год. 00 хв. в залі судових засідань № 17 Сєвєродонецького міського суду Луганської області, розташованому за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, бульвар Дружби Народів, 19, перший поверх.
У підготовче засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Витребувати від Ізюмської державної нотаріальної контори в строк до 28 листопада 2019 року належним чином засвідчену копію спадкової справи після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Антрацит Луганської області ОСОБА_2 .
Витребувати від Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Луганській області в строк до 28 листопада 2019 року:
- довідку про повний розрахунок суми боргу недоотриманої за життя страхової виплати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за період з моменту припинення йому виплати до моменту смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- інформацію з бази даних «Реєстр потерпілих» ЦІАСФ щодо потерпілого ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Встановити відповідачу строк п`ятнадцять днів з дня вручення йому цієї ухвали, протягом якого він має право подати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду відповідач зобов`язаний надіслати (вручити) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів. Роз`яснити відповідачу, що в разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішить справу за наявними матеріалами.
Запропонувати позивачу протягом трьох днів з дня отримання копії відзиву надати суду відповідь на відзив, передбачену ст. 179 ЦПК України, до якої застосовуються правила, встановлені частинами третьою-п`ятою ст. 178 ЦПК України. Одночасно з поданням суду відповіді на відзив позивач зобов`язаний надіслати (вручити) її копію та копії доданих до неї документів іншим учасникам справи.
Запропонувати відповідачу протягом трьох днів з дня отримання відповіді на відзив подати суду заперечення, передбачене статтею 180 ЦПК України, до якого застосовуються правила, встановлені частинами третьою-п`ятою ст. 178 ЦПК України. Одночасно з надісланням (наданням) заперечень до суду відповідач зобов`язаний надіслати (вручити) іншим учасникам справи копію заперечень та доданих до нього документів.
Роз`яснити учасникам справи про наявність у них прав та обов`язків, визначених статтями 43, 44, 49 ЦПК України.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/.
Копію цієї ухвали надіслати позивачу.
Копію цієї ухвали разом із копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати відповідачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Із урахуванням пункту 15.5 Перехідних положень ЦПК України (в редакції, яка набрала чинності 15.12.2017 року) ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку лише з мотивів порушення правил підсудності шляхом подання апеляційної скарги до Луганського апеляційного суду через Сєвєродонецький міський суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Д.Б. Баронін