Справа № 645/7605/19
Провадження № 2/645/2423/19
УХВАЛА
29 листопада 2019 року Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі головуючого судді Алтухової О.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Термолайф» про стягнення заробітньої плати, про стягнення середнього заробітку за весь період затримки розрахунку і відшкодування моральної шкоди,-
в с т а н о в и в:
Позивач звернулась до суду з вищезазначеним позовом.
Позовна заява не може бути прийнята до розгляду Фрунзенським районним судом м. Харкова та підлягає направленню за підсудністю з наступних підстав.
Так, ч.2 ст. 27 ЦПК України встановлено, що позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Відповідно ч.1 ст.28 ЦПК України позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
Згідно інформації з реєстру територіальної громади міста Харкова від 29 листопада 2019 року позивач ОСОБА_1 зареєстрованою в м.Харкові не значиться.
Відповідно копії паспорту позивач зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 .
Місцезнаходження відповідача ПАТ «Термолайф» в позовній заяві вказано м.Харків, Карачівське шос., буд.44, вказана інформація підтверджується даним з вебсайту Міністерства юстиції України (https://usr.minjust.gov.ua/).
Відповідно до ч.9 ст. 187 ЦПК України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
Пунктом першим ч. 1 ст. 31 ЦПК України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Таким чином, оскільки позивач не надала доказів, які-б підтвердили підсудність вказаної позовної заяви Фрунзенському районному суду м.Харкова, суд приходить до висновку, що справу слід надіслати за підсудністю до Жовтневого районного суду м. Харкова, тобто за місцезнаходженням відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 27, 31, 32, 187, 258, 260, 353, 354 ЦПК України, суддя –
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Термолайф» про стягнення заробітньої плати, про стягнення середнього заробітку за весь період затримки розрахунку і відшкодування моральної шкоди надіслати за підсудністю до Жовтневого районного суду м. Харкова.
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою ЦПК України підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Харківського апеляційного суду через Фрунзенський районний суд м. Харкова протягом п`ятнадцяти днів з дня її оголошення. Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали складено 29.11.2019 року.
Суддя -