У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 384/697/19
№пр . 2/384/171/2019
21 жовтня 2019 року смт. Вільшанка Суддя Вільшанського районного суду Кіровоградської області Галицький В.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення майнової шкоди від продажу житлового будинку та оренди земельної ділянки паю, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення майнової шкоди від продажу житлового будинку та оренди земельної ділянки паю.
При вирішенні питання про відкриття провадження встановлено, що при поданні позовної заяви не сплачено судовий збір.
В тексті позовної заяви позивач ОСОБА_1 просить про відстрочення сплати судового збору до виходу суду до нарадчої кімнати, при цьому причини, що перешкоджають сплату судового збору визначених Законом України "Про судовий збір" не зазначає.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 8 Закону України " Про судовий збір", ч.ч.1,2 ст.82 ЦПК України, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його оплати на підставі, зазначеній у частині першій цих статтей.
Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Таким чином, суд відстрочує та розстрочує судові витрати, зменшує їх або звільняє від їх оплати при наявності беззаперечних доказів, які підтверджували б матеріальний стан платника.
Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» визначено пільги щодо сплати судового збору і до цього переліку пільговиків - позивач не належить.
Оскільки позивачем не надано доказів, які підтверджують його майновий стан та дають законні підстави на відстрочення сплати судових витрат, тому вимога про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.
В порушення вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви позивачем не додано документ, що підтверджує сплату судового збору.
Згідно ч.ч. 1, 2, 3 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За таких обставин, подана позовна заява підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст.ст. 82, 175, 185 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору за подання позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення майнової шкоди від продажу житлового будинку та оренди земельної ділянки паю відмовити
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення майнової шкоди від продажу житлового будинку та оренди земельної ділянки паю, залишити без руху.
Запропонувати позивачу вчинити такі дії:
- надати документ, що підтверджує сплату судового збору на суму 2256 грн. 00 коп..
Для усунення вказаних недоліків надається строк до 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
В разі невиконання вказаних вимог, заява буде вважатися неподаною і повернеться позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: В.В. Галицький