печерський районний суд міста києва
Справа № 757/38626/17-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2019 року Печерський районний суд м. Києва в складі колегії суддів:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
при секретарях ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,
захисника адвоката ОСОБА_6 ,
обвинуваченого ОСОБА_7
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_7 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України,
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Печерського районного суду м. Києва перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_7 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України.
Під час підготовчого судового засідання судом постановлено питання про направлення вказаного кримінального провадження для подальшого розгляду до Вищого антикорупційного суду.
Обвинувачений та його захисник не заперечували проти передачі справи до Вищого антикорупційного суду.
Заслухавши думку обвинуваченого та його захисника, дослідивши в нарадчій кімнаті матеріали кримінального провадження, колегія суддів приходить до наступного висновку.
Так, згідно зі ст. 33-1 КПК України Вищому антикорупційному суду підсудні кримінальні провадження стосовно корупційних злочинів, передбачених в примітці ст. 45 КК України, статей 206-2, 209, 211, 366-1 КК України, якщо наявна хоча б одна з умов, передбачених пунктами 1-3 ч. 5 ст. 216 КПК України. Інші суди, визначені цим Кодексом, не можуть розглядати кримінальні провадження щодо злочинів, які віднесені до підсудності Вищого антикорупційного суду.
Відповідно до примітки ст. 45 КК України корупційними злочинами відповідно до цього Кодексу вважаються злочини, передбачені статтями 191, 262, 308, 312, 313, 320, 357, 410, у випадку їх вчинення шляхом зловживання службовим становищем, а також злочини, передбачені статтями 210, 354, 364, 364-1, 365-2, 366-1, 368-369-2 цього Кодексу.
Відповідно до п.4 розділу VІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищий антикорупційний суд», рішенням зборів цього суду 05 вересня 2019 року визнано днем початку його роботи.
07 червня 2018 року прийнято Закон України «Про Вищий антикорупційний суд», п.п.Х пп.3 п.2 розділу VІ «Прикінцеві та перехідні положення» якого передбачено доповнення розділу ХІ «Перехідні положення» КПК України новим пунктом 20-2. Положеннями цього пункту встановлено правила продовження розгляду /передачі справ до Вищого антикорупційного суду.
Згідно з п.1 розділу VІ вказаного Закону пп.Х у складі пп.3 п.2 розділу ХІ набирає чинності з дня початку роботи Вищого антикорупційного суду, тобто з 05 вересня 2019 року.
Відповідно до п. 20-2 яким доповнено Розділ XI «Перехідні положення» КПК України, згідно із Законом України «Про Вищий антикорупційний суд» зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду» від 18 вересня 2019 року № 100-IX підсудність Вищого антикорупційного суду, передбачена цим Кодексом як суду першої інстанції, суду апеляційної інстанції та слідчих суддів, поширюється на кримінальні провадження, відомості за якими про кримінальне правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань: з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду"; до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду", якщо досудове розслідування здійснюється або здійснювалося Національним антикорупційним бюро України та закінчено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
З дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду" у кримінальних провадженнях, досудове розслідування яких здійснюється Національним антикорупційним бюро України або досудове розслідування яких здійснювалося Національним антикорупційним бюро України та закінчено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, зокрема, у разі якщо судовий розгляд у судах першої та апеляційної інстанцій не закінчено до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду", такі кримінальні провадження передаються до Вищого антикорупційного суду за підсудністю.
Як вбачається з наданих суду матеріалів провадження, ОСОБА_7 , обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, яке відповідно до примітки ст. 45 КК України є корупційним кримінальним правопорушенням.
Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснювалося детективами Національного антикорупційного бюро України, обвинувальний акт затверджений 30 червня 2017 року прокурором у кримінальному провадженні начальником шостого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ОСОБА_8 .
За таких обставин колегія суддів вважає, що кримінальне провадження, підлягає передачі до Вищого антикорупційного суду, для розгляду у встановленому законом порядку.
На підставі викладеного, керуючись п.20-2 розділу ХІ «Перехідні положення» КПК України, колегія суддів,
У Х В А Л И В :
Кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_7 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України, передати до Вищого антикорупційного суду для розгляду у встановленому законом порядку.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: ОСОБА_1
Судді: ОСОБА_2
ОСОБА_3