Провадження № 2/135/5/19
УХВАЛА
про закриття підготовчого провадження
та призначення справи до судового розгляду по суті
17.05.2019 м. Ладижин Вінницька область
Ладижинський міський суд Вінницької області у складі:
головуючого судді Волошиної Т.В.,
за участі: секретаря судового засідання Басараб О.Д.,
позивача ОСОБА_1 ,
відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в м. Ладижин в залі судових засідань №1 в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, та скасування реєстрації в житловому будинку та зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про встановлення юридичного факту проживання однією сім`єю, визнання нерухомого майна об`єктом спільної сумісної власності подружжя, поділ спільного сумісного майна подружжя, встановлення порядку користування земельною ділянкою,
ВСТАНОВИВ:
21.07.2015 ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, та скасування реєстрації в житловому будинку.
Ухвалою судді від 22.07.2015 позовну заяву ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, та скасування реєстрації в житловому будинку прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено до розгляду на 09 годину 00 хвилин 22.07.2015.
Вказаною ухвалою запропоновано відповідачам в строк до 10.08.2015 з дня вручення копії ухвали подати до суду письмові заперечення на позовну заяву, відповідачу роз`яснено, що до заперечень на позовну заяву їм слід додати докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення,
У встановлений судом строк відповідачем ОСОБА_2 заперечень проти позову не подано.
Частиною 1 ст. 196 ЦПК України передбачено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 189 ЦПК України, завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Про час та місце проведення підготовчого судового засідання учасники справи повідомлені належним чином.
У відповідності до ч. 2 ст. 197 ЦПК України в підготовчому провадженні судом встановлено.
Відсутність підстав для відводів.
З`ясовано, що сторони не вбачають можливості вирішити спір шляхом примирення або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді.
07.08.2015 відповідач ОСОБА_2 звернувся до суду з зустрічним позовом до ОСОБА_1 про встановлення юридичного факту проживання однією сім`єю, визнання нерухомого майна об`єктом спільної сумісної власності подружжя, поділ спільного сумісного майна подружжя, встановлення порядку користування земельною ділянкою.
20.08.2015 Гайсинським районним судом Вінницької області прийнято до спільного розгляду зустрічну позовну заяву ОСОБА_2 та об`єднано в одне провадження із первісним позовом ОСОБА_1 та призначено справу до розгляду.
20.08.2015 Гайсинським районним судом Вінницької області призначено судову будівельно-технічну експертизу по даній справі та зупинено провадження у справі.
03.11.2015 суддею Гайсинського районного суду Вінницької області відновлено провадження у справі та призначено до розгляду.
15.09.2016 Гайсинським районним судом Вінницької області ухвалено рішення, яким у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, та скасування реєстрації в житловому будинку відмовлено. Позовні вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_1 задоволено.
22.11.2016 рішенням Апеляційного суду Вінницької області рішення Гайсинського районного суду Вінницької області від 15.09.2016 скасовано в частині задоволених вимог про встановлення порядку користування земельною ділянкою та ухвалено нове рішення про відмову у задоволенні позову в цій частині.
14.02.2018 постановою Верховного Суду рішення Гайсинського районного суду Вінницької області від 15.09.2016 та рішення Апеляційного суду Вінницької області від 22.11.2016 скасовано та передано справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
19.03.2018 ухвалою Гайсинського районного суду Вінницької області задоволено заяву про самовідвід судді Дєдова С.М..
23.04.2018 ухвалою Гайсинського районного суду Вінницької області задоволено заяву про самовідвід судді Ковчежнюка В.М..
14.05.2018 ухвалою Гайсинського районного суду Вінницької області задоволено заяву про самовідвід судді Швидкого О.В..
23.05.2018 ухвалою судді Ладижинського міського суду Вінницької області Патраманським І.О. позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, та скасування реєстрації в житловому будинку та зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про встановлення юридичного факту проживання однією сім`єю, визнання нерухомого майна об`єктом спільної сумісної власності подружжя, поділ спільного сумісного майна подружжя, встановлення порядку користування земельною ділянкою прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено до розгляду на 10 годину 00 хвилин 19.06.2018.
21.06.2018 ОСОБА_1 . уточнено позовні вимоги.
27.06.2018 ОСОБА_3 подано уточнену зустрічну позовну заяву.
15.08.2018 ОСОБА_1 подано відзив на уточнену зустрічну позовну заяву ОСОБА_2
21.08.2018 ОСОБА_2 подано відповідь на відзив.
Сторони повідомили всі обставини справи, які їм відомі.
Сторонами надані докази, на які вони посилаються у позові
19.04.2019 ОСОБА_1 заявлено клопотання про виклик свідка: ОСОБА_4 .
19.04.2019 ОСОБА_2 та його представником ОСОБА_5 заявлено клопотання про виклик свідків:
1. ОСОБА_6 ;
2. ОСОБА_7 ;
3. ОСОБА_8 ;
4. ОСОБА_9 ;
5. ОСОБА_10 ;
6. ОСОБА_11 ;
7. ОСОБА_12 ;
8. ОСОБА_13 ;
9. ОСОБА_14 ;
10. ОСОБА_15 .
Вказані клопотання обґрунтовані тим, що без допиту даних осіб неможливий повний та всебічний розгляд цієї справи, вони можуть підтвердити обставини на які позивач посилався у своєму позові, а відповідач у запереченні проти позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 69 ЦПК України, свідком може бути кожна особа, якій відомі будь-які обставини, що стосуються справи.
Оцінивши обставини, які можуть повідомити вказані у клопотанні особи, з метою встановлення фактичних обставин, суд вважає за доцільне задовольнити клопотання сторін про виклик свідків.
Судом ухвалено, що з`ясування обставин у справі та перевірку їх доказами під час розгляду справи по суті буде здійснено в такому порядку: у судовому засіданні будуть заслухані пояснення позивача та його представника щодо усіх позовних вимог, з`ясовано обставини, на які він посилається як на підставу своїх вимог, будуть заслухані пояснення відповідача та його представника та з`ясовано обставини, на які вони покликаються як на підставу своїх заперечень, а також заслухані показання свідків. Після цього, судом будуть досліджені письмові докази, якими обґрунтовуються вимоги та заперечення сторін в хронологічному порядку їх надходження та долучення до матеріалів справи.
Відповідно до п.15 ч. 2 статті 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (засідань) для розгляду справи по суті.
В судовому засіданні сторони та їхні представники не заперечували щодо закриття підготовчого провадження та призначення справи до розгляду в судовому засіданні.
Згідно із п. 3 ч. 2 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Отже, враховуючи те, що судом остаточно з`ясований предмет спору та характер спірних правовідносин, позовні вимоги та склад учасників судового процесу; з`ясовані заперечення проти позовних вимог; визначені обставини справи, які підлягають встановленню, та зібрані відповідні докази; вчинені усі дії з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, суд дійшов висновку про закриття підготовчого провадження у справі та призначення справи до судового розгляду по суті.
На підставі викладеного вище та керуючись ст.ст. 189, 196, 197, 198, 200, 223, 247, 260 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Закрити підготовче провадження по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Гайсинський районний сектор державної міграційної служби України у Вінницькій області про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, та скасування реєстрації в житловому будинку та зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про встановлення юридичного факту проживання однією сім`єю, визнання нерухомого майна об`єктом спільної сумісної власності подружжя, поділ спільного сумісного майна подружжя, встановлення порядку користування земельною ділянкою.
Призначити справу до судового розгляду по суті у приміщенні Ладижинського міського суду Вінницької області на 03 липня 2019 року о 11 годину 00 хвилин.
Розгляд справи здійснюватиметься суддею Волошиною Т.В. одноособово.
Клопотання позивача ОСОБА_1 про виклик свідка - задовольнити.
Викликати та допитати в якості свідка ОСОБА_4 .
Клопотання позивача ОСОБА_2 про виклик свідків - задовольнити.
Викликати та допитати в якості свідків:
1. ОСОБА_6 ;
2. ОСОБА_7 ;
3. ОСОБА_8 ;
4. ОСОБА_9 ;
5. ОСОБА_10 ;
6. ОСОБА_11 ;
7. ОСОБА_12 ;
8. ОСОБА_13 ;
9. ОСОБА_14 ;
10. ОСОБА_15 .
Відповідно до приписів ч. 4 ст. 91 ЦПК України, суд попереджає свідків про кримінальну відповідальність встановлену ст. ст. 384, 385 КПК України, за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Роз`яснити свідкам, що відповідно до частин 2-4 статті 69 ЦПК України свідок зобов`язаний з`явитися до суду за його викликом і дати правдиві показання про відомі йому обставини. За відсутності заперечень учасників справи свідок може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд може дозволити свідку брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції незалежно від заперечень учасників справи, якщо свідок не може з`явитися до суду через хворобу, похилий вік, інвалідність або з інших поважних причин. У разі неможливості прибуття до суду та участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції за викликом суду свідок зобов`язаний завчасно повідомити про це суд. Свідок має право давати показання рідною мовою або мовою, якою він володіє, користуватися письмовими записами, відмовитися від давання показань у випадках, встановлених законом, а також на компенсацію витрат, пов`язаних із викликом до суду.
Відповідно до приписів частини 1-2 ст. 71 ЦПК України, свідок, який з`явився на вимогу суду, не має права відмовитися від давання показань, крім показань щодо себе, членів сім`ї чи близьких родичів (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, над якою встановлено опіку чи піклування, член сім`ї або близький родич цих осіб), які можуть тягнути юридичну відповідальність для нього або таких членів сім`ї чи близьких родичів.
Свідок, який з`явився на вимогу суду, та відмовляється давати показання, зобов`язаний повідомити причини відмови.
Згідно зі ст. 63 Конституції України, особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім`ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.
7. Копію ухвали надіслати сторонам та свідкам.
8. Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб - порталі судової влади України за адресою https://court.gov.ua/fair/sud0211/, в розділі «Стан розгляду справи».
9. Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання та окремо не оскаржується. Заперечення на цю ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя