КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позову без розгляду
11 вересня 2019 року м. Київ Справа № 810/1675/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області, Сквирського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області про стягнення середнього грошового забезпечення за час вимушеного прогулу та за час затримки розрахунку при звільненні,
в с т а н о в и в:
12 травня 2017 р. до Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області (далі - відповідач-1) про стягнення середнього грошового забезпечення за час вимушеного прогулу та за час затримки розрахунку при звільненні.
Протокольною ухвалою суду від 30 травня 2017 р. до участі у справі у якості співвідповідача залучено Сквирський районний відділ Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області (далі – відповідач-2).
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 23 червня 2017 р. адміністративний позов задоволено частково, а саме: стягнуто з Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області на користь ОСОБА_1 грошове забезпечення за час вимушеного прогулу у розмірі 37233 грн. 06 коп. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено та звернуто до негайного виконання постанову суду в частині стягнення з Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області на користь ОСОБА_1 суму середнього грошового забезпечення за час вимушеного прогулу в межах одного місяця.
3 жовтня 2017 р. ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області залишено без задоволення, а постанову Київського окружного адміністративного суду від 23 червня 2017 р. залишено без змін.
Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 30 січня 2019 р. касаційну скаргу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області задоволено частково. Постанову Київського окружного адміністративного суду від 23 червня 2017 р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 3 жовтня 2017 р. скасовано, а справу направлено на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.
14 березня 2019 р. протоколом автоматизованого розподілу судових справ між суддями справу передано на розгляд судді цього адміністративного суду ОСОБА_2 .
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 18 березня 2019 р. прийнято цю адміністративну справу до свого провадження. Цією ж ухвалою вирішено, що справа розглядатиметься в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.
11 вересня 2019 р. до суду від позивача надійшла заява про залишення позовної заяви без розгляду на підставі п. 5 ч. 1 ст. 240 КАС України. Крім того, позивач в цій заяві повідомила, що з рішенням суду першої інстанції від 23 червня 2017 р. погоджується в повному обсязі, зазначає, що рішення суду відповідачем виконано в повному обсязі.
Ураховуючи положення ч. 9 ст. 205 КАС України, розгляд справи здійснено судом без участі представників сторін у порядку письмового провадження за наявними у справі доказами.
За таких обставин протокольною ухвалою суду від 11 вересня 2019 р. ухвалено здійснювати розгляд справи у порядку письмового провадження.
Суд, дослідивши наявні матеріали справи стосовно поданої заяви про залишення позовної заяви без розгляду, встановив таке.
Згідно з приписами п. 1 ч. 2 ст. 183 КАС України за результатами підготовчого засідання суд може постановити ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Як встановлено судом, заява про залишення позову без розгляду у ході підготовчого провадження надійшла до суду від позивача.
Дослідивши документи, що посвідчують особу позивача, беручи до уваги предмет спору та обставини справи, у зв`язку з якими подано заяву, зважаючи на принцип диспозитивності, покладений в основу адміністративного судочинства, суд дійшов висновку, що заява про залишення позову без розгляду підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 240, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Заяву ОСОБА_1 про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справі за її позовом до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області, Сквирського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області про стягнення середнього грошового забезпечення за час вимушеного прогулу та за час затримки розрахунку при звільненні - задовольнити.
2. Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області, Сквирського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області про стягнення середнього грошового забезпечення за час вимушеного прогулу та за час затримки розрахунку при звільненні.
3. Роз`яснити позивачеві, що особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
4. Копію ухвали надіслати (видати) учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Журавель В.О.