open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
emblem
Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №766/9462/18

н/п 1-кс/766/13347/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.09.2019 року м. Херсон

Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участі секретаря: ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого СВ ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_4 , погоджене з прокурором Херсонської місцевої прокуратури ОСОБА_5 , про арешт майна,

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся до суду з клопотанням в якому просив: накласти арешт на частку корпоративних прав юридичної особи ПрАТ «Дельта-Сервіс» (код ЄДРПОУ 32125866), а саме сукупність майнових і немайнових прав акціонера ОСОБА_6 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ), та які є часткою статутного капіталу товариства ПрАТ «Дельта Сервіс» (код ЕДРПОУ 32125866), що включають право на участь в управлінні акціонерним товариством, а також інші права та правомочності які надані власнику акцій згідно закону.

Розгляд клопотання про арешт майна, яке не є тимчасово вилученим, проводити без участі власників майна.

В обґрунтування клопотання посилався на те, що в провадженні слідчого відділення Херсонського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області перебуває кримінальне провадження №12018230040001631 від 08.05.2018 року, за ознаками складів кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч.2 ст. 15, ч.3 ст. 190 КК України за фактом можливого підроблення службовими особами ПрАТ «Дельта-Сервіс» (код ЄДРПОУ 32125866) протоколу річних загальних зборів товариства від 20.04.2018 року та протоколу № 1 засідання наглядової ради товариства від 21.04.2018 року; надання вищевказаних підроблених документів для зміни керівника ПрАТ «Дельта-Сервіс» (надалі підприємство) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; замах на незаконне заволодіння, шляхом обману, рухомим, нерухомим майном підприємства, корпоративними правами акціонерів.

Під час досудового розслідування встановлено, що корпоративні права ПрАТ «Дельта-Сервіс» із статутним капіталом 7000000 грн., на даний час є предметом кримінального правопорушення.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що корпоративні права ПрАТ «Дельта-Сервіс» є предметом кримінально протиправних дій, а також те, що корпоративні права ПрАТ «Дельта-Сервіс» можуть бути відчужені, а незастосування заборони користування та розпорядження корпоративними правами призведе до їх втрати, використання, перетворення, та/або передачі, слід накласти арешт на вищезазначене майно.

Прокурор в судовому засіданні клопотання уточнив, просив: накласти арешт на корпоративні права (акції), сукупність майнових і немайнових прав, що належать ОСОБА_6 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ), як власнику акцій іменних простих в кількості 14000, що складає 20 % акцій підприємства, які є часткою статутного капіталу товариства ПрАТ «Дельта Сервіс» (код ЕДРПОУ 32125866), що включають право на участь в управлінні акціонерним товариством, а також інші права та правомочності, які надані власнику акцій згідно закону. Зобов`язати депозитарну установу ТОВ «Наф-та-Інвест», юридична адреса: м. Херсон, вул. Михайлівська, б.18, на підставі судового рішення здійснити накладення арешту, встановивши заборону будь-яким депозитарним установам вносити до системи депозитного обліку будь-які зміни, які стосуються ідентифікації власників та або переходу права власності відносно вказаних цінних паперів акцій.

Слідчий в судове засідання не з`явився, причин не явки суду не пояснив, про час і місце розгляду клопотання повідомлявся у встановленому законом порядку.

Власник майна в судове засідання не викликався з метою уникнення його відчуження. Дослідивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з огляду на таке.

Згідно п.1 ч.2 ст.170 КПК України вбачається, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Відповідно до ч.3 ст.170 КПК України встановлено, що випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.

Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Відповідно до ч.11 ст. 170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Згідно ч.1 ст.98 КПК України вбачається, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Слідчим суддею встановлено, що в провадженні слідчого відділення Херсонського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області перебуває кримінальне провадження №12018230040001631 від 08.05.2018 року, за ознаками складів кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч.2 ст. 15, ч.3 ст. 190 КК України за фактом можливого підроблення службовими особами ПрАТ «Дельта-Сервіс» (код ЄДРПОУ 32125866) протоколу річних загальних зборів товариства від 20.04.2018 та протоколу № 1 засідання наглядової ради товариства від 21.04.2018 року; надання вищевказаних підроблених документів для зміни керівника ПрАТ «Дельта-Сервіс» (надалі підприємство) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; замах на незаконне заволодіння, шляхом обману, рухомим, нерухомим майном підприємства, корпоративними правами акціонерів.

В ході досудового розслідування встановлено наступне.

Згідно поданих заяв про вчинення кримінальних правопорушень та показів свідків, а саме: фінансового директора ПрАТ «Дельта-Сервіс» ОСОБА_7 , голови правління ПрАТ «Дельта-Сервіс» ОСОБА_8 , голови наглядової ради ПрАТ «Дельта-Сервіс» ОСОБА_9 встановлено, що 29.08.2002 року було створено ЗАТ «Дельта-Сервіс», в подальшому в 2011 році у зв`язку зі змінами в законодавстві організаційну форму юридичної особи було змінено на Приватне акціонерне товариство «Дельта-Сервіс» (далі ПрАТ «Дельта-Сервіс») та затверджено відповідно новий статут.

Відповідно до статуту органами управління та контролю Товариства є: загальні збори акціонерів; наглядова рада акціонерів; ревізійна комісія; правління товариства.

Станом на 16.04.2018 року в Товаристві є 5 акціонерів: ОСОБА_9 (5,6 % акцій), ОСОБА_8 (5,6 % акцій), ОСОБА_10 (30 % акцій), ОСОБА_6 (20 % акцій) та юридична особа МЕНЕДЖМЕНТ ІНК (TONGA MANAGEMENT INC.) (38,8 % акцій).

15.03.2018 Головою наглядової ради ОСОБА_9 та Головою правління ОСОБА_8 було прийнято рішення про проведення чергових загальних зборів акціонерів ПрАТ «Дельта-Сервіс» 20.04.2018 за адресою: пл. Одеська, 1 хол 3-го поверху. Про проведення чергових загальних зборів всі акціонери були повідомлені належним чином, та оголошення про проведення чергових загальних зборів були розміщені в ЗМІ та на відповідних офіційних веб-сайтах.

20.04.2018 року з 09.20 по 09.50 відбулась реєстрація учасників чергових загальних зборів, на яких зареєструвались всі 5 акціонерів: від ОСОБА_6 був присутній за довіреністю ОСОБА_11 , від ОСОБА_10 був присутній за довіреністю ОСОБА_12 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та від ТОНГА МЕНЕДЖМЕНТ ІНК. був присутній за довіреністю ОСОБА_8 . О 10.00 годині цього ж дня було розпочато чергові загальні збори акціонерів. Проте після майже півторагодинного обговорення за жодне питання голосування не відбулось, та ОСОБА_12 з ОСОБА_11 запропонували зробити перерву до 10.00 години 23.04.2018. Всі інші учасники підтримали вказану пропозицію та збори були перенесені на вказану дату.

23.04.2018 о 10.00 годині на збори прибули тільки акціонери ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та від ТОНГА МЕНЕДЖМЕНТ ІНК. був присутній за довіреністю представник.

Оскільки акціонери ОСОБА_6 та ОСОБА_10 в особі представників ОСОБА_11 та ОСОБА_12 , яким в сумі належить 50 % акцій Товариства не прибули, то Голова зборів ОСОБА_8 змушений був оголосити, що загальні збори не відбулись та закрити загальні збори.

В подальшому, 24.04.2018 року близько 15.00 години Голові правління ПрАТ «Дельта-Сервіс» стало відомо з офіційного веб-ресурсу, що змінено керівника ПрАТ «Дельта-Сервіс», та новим керівником зазначався ОСОБА_11 .

Так, встановлено, що підставою для внесення змін були Протокол річних загальних зборів приватного акціонерного товариства «Дельта-Сервіс» від 20.04.2018 та Протокол № 1 засідання наглядової ради товариства від 21.04.2018, які є підробленими та містять недостовірні відомості.

На підставі цього, представники ПрАТ «Дельта-Сервіс» подали звернення до Міністерства юстиції України, в якому було зазначено, що реєстраційні дії щодо зміни керівника ПрАТ «Дельта-Сервіс» відбулись незаконно. За результатами розгляду поданого звернення вказані реєстраційні дії було скасовано.

27.04.2018 року невстановлені особи знову за підробленими документами звернулись до державного реєстратора з метою проведення реєстраційних дій, а саме зміни керівника ПрАТ «Дельта-Сервіс». Вказана реєстраційна дія була проведена. В подальшому вона була скасована на підставі рішення Міністерства юстиції України.

При візуальному огляді копій документів, на підставі яких були проведені реєстраційні дії, встановлено, що вони не відповідають дійсності, оскільки у протоколі річних загальних зборів Приватного акціонерного товариства «Дельта-Сервіс» від 20.04.2018 року змінено порядок денний, та проекти рішень. Окрім того, проекти рішень попередньо, до проведення зборів, направляються всім акціонерам, розміщуються на офіційних веб-ресурсах. Проте проектів рішень, які містяться в копії протоколу, на підставі якого проведені реєстраційні дії, ніхто з акціонерів не отримував.

Окрім того, на зборах, які фактично не відбулись було прийнято рішення про переобрання наглядової ради, відповідно членами наглядової ради обрано ОСОБА_10 та ОСОБА_6 .

Також вказаний протокол оформлений неналежним чином, оскільки відповідно до ч. 2 ст. 46 Закону України «Про акціонерні товариства» Протокол загальних зборів, підписаний головою та секретарем загальних зборів, підшивається, скріплюється підписом голови виконавчого органу товариства (у разі колегіального виконавчого органу) або одноособового виконавчого органу (у разі колегіального виконавчого органу) або одноособового виконавчого органу.

Порушуючи цю статтю Закону, протокол не було підшито та скріплено підписом Голови правління, а було засвідчено нотаріально лише підписи ОСОБА_12 та ОСОБА_11 .

Крім того, при ознайомленні з протоколом № 1 засідання наглядової ради ПрАТ «Дельта-Сервіс» від 21.04.2018 було встановлено, що відповідно до нього вищевказаними членами наглядової ради було прийнято рішення про відсторонення діючого голови правління та про призначення особи, яка тимчасово здійснюватиме повноваження голови правління. За результатами тимчасово виконуючим обов`язки голови правління було призначено ОСОБА_11 .

Проте, оскільки протокол річних загальних зборів ПрАТ «Дельта-Сервіс» містить недостовірні відомості, та є підробленим, то ОСОБА_10 та ОСОБА_6 не були уповноважені приймати вищевказані рішення, чим перевищили свої повноваження.

Окрім того, 03.07.2018 від Голови правління ПрАТ «Дельта-Сервіс» ОСОБА_8 було отримано відомості, що свідчать про те, що невстановлені особи продовжують вчиняти протиправні дії, спрямовані в результаті на протиправне відчуження майна ПрАТ «Дельта-Сервіс».

Так, 26.06.2018 ОСОБА_8 стало відомо, що незаконним шляхом, за підробленими документами повторно було змінено керівника ПрАТ «Дельта-Сервіс» в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. А саме, 22.06.2018 Головним територіальним управлінням юстиції в Херсонській області, за наданими підробленими документами: протоколу річних загальних зборів приватного акціонерного товариства «Дельта-Сервіс» від 20.04.2018 та протоколу № 1 засідання наглядової ради товариства від 21.04.2018, було прийнято рішення про зміну/внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме змінено голову правління на ОСОБА_11 .

Крім того, від імені ОСОБА_11 до Газети «Урядовий кур`єр» надійшла заявка про публікацію оголошення щодо втрати документів на плавзасоби підприємства. Однак, всі оригінали документів на право власності суден підприємства: ДМ-2389, ДМ-2371, ДМ-1066, ДМ-1005, БТ-0645 знаходяться на підприємстві, вони не були загублені чи знищені.

Враховуючи вищевикладене, існують підстави вважати, що вказані дії проводяться з метою незаконного отримання документів на право власності на плавзасоби шляхом їх поновлення в Капітанії порту Херсон, що дасть змогу здійснити відчуження майна підприємства (суден).

Вказане свідчить, про здійснення протиправних дій з боку осіб, які на підставі наданої підробленої документації, змінили голову правління підприємства ПрАТ «Дельта-Сервіс» для здійснення подальших незаконних дій, спрямованих на відчуження, шляхом обману рухомого і нерухомого майна підприємства ПрАТ «Дельта-Сервіс» (код ЄДРПОУ 32125866), корпоративних прав акціонерів.

Крім того, 04.07.2018 до слідчого надійшло клопотання голови правління ПрАТ «Дельта-Сервіс» ОСОБА_8 щодо звернення слідчим до слідчого судді з клопотанням про накладення арешту на корпоративні права, з метою припинення протиправних дій та уникнення відчуження останніх.

Під час досудового розслідування встановлено, що корпоративні права ПрАТ «Дельта-Сервіс» із статутним капіталом 7000000 грн., на даний час є предметом кримінального правопорушення.

29.08.2019 року, слідчим у кримінальному провадженні, корпоративні права, сукупність майнових і немайнових прав, що належать ОСОБА_6 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ), як власнику вказаних акцій, які є часткою статутного капіталу товариства ПрАТ «Дельта Сервіс» (код ЕДРПОУ 32125866) визнано речовим доказом.

Таким чином майно, на яке слідчий просить накласти арешт, має значення для кримінального провадження, у відповідності до ст. 98 КПК України містить ознаки речового доказу та визнане таким відповідною постановою, тому з метою його збереження слід накласти на нього арешт.

Вирішуючи питання про спосіб арешту майна слідчий суддя враховує його мету, а саме збереження речових доказів, та приходить до висновку, що арешт має бути накладено на корпоративні права шляхом заборони розпоряджання ними та їх відчуження. При цьому, депозитарною установою, що обслуговує емітента (ПрАТ «Дельта-Сервіс» є ТОВ «Наф-та-Інвест» і згідно п. 4 Положення про «Депозитарну діяльність», затвердженого Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку 17.10.2006 року № 999, депозитарна установа має право виконувати функції реєстратора. З огляду на викладене слід зобов`язати депозитарну установу ТОВ «Наф-та-Інвест» здійснити накладення арешту, встановивши заборону будь-яким депозитарним установам вносити до системи депозитного обліку будь-які зміни, які стосуються ідентифікації власників та або переходу права власності відносно вказаних цінних паперів акцій.

Керуючись ст.ст. 170-173 КПК України, суддя

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на корпоративні права (акції), сукупність майнових і немайнових прав, що належать ОСОБА_6 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ), як власнику акцій іменних простих в кількості 14000, що складає 20 % акцій підприємства, які є часткою статутного капіталу товариства ПрАТ «Дельта Сервіс» (код ЕДРПОУ 32125866), що включають право на участь в управлінні акціонерним товариством, а також інші права та правомочності, які надані власнику акцій згідно закону, шляхом заборони розпоряджання ними та їх відчуження.

Зобов`язати депозитарну установу ТОВ «Наф-та-Інвест», юридична адреса: м. Херсон, вул. Михайлівська, б.18, на підставі судового рішення здійснити накладення арешту, встановивши заборону будь-яким депозитарним установам вносити до системи депозитного обліку будь-які зміни, які стосуються ідентифікації власників та або переходу права власності відносно вказаних цінних паперів акцій.

Апеляційна скаргана ухвалуслідчого суддіможе бутиподана протягомп`яти днівз дняїї оголошеннябезпосередньо доапеляційного судуХерсонськоїобласті.

Слідчий суддяОСОБА_1

Джерело: ЄДРСР 84148968
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку