УХВАЛА
19 липня 2019 року
Київ
справа №826/8185/18
адміністративне провадження №К/9901/19707/19
Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Мельник-Томенко Ж.М., перевіривши касаційну скаргу Національної поліції України на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.12.2018 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 12.06.2019 у справі за позовом ОСОБА_1 до Національної поліції України про визнання протиправними дій, зобов`язати вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києві від 10.12.2018 позов ОСОБА_1 задоволено частково:
- стягнуто з Національної поліції України 5874,00 грн. грошової компенсації за затримку розрахунку з позивачем при звільненні;
- стягнуто з Національної поліції України грошову компенсацію за час затримки виконання рішення суду у розмірі 16 554, 00 грн.;
- визнано протиправними дії відповідача щодо встановлення премії у розмірі 1% та зобов`язано Національну поліцію України здійснити донарахування та виплату різниці між розміром грошового забезпечення за повний фактично відпрацьований місяць перед звільненням із служби за січень 2018 року в розмірі 3738,00 грн., за лютий 2018 року в розмірі 6165,00 грн.;
- стягнуто з Національної поліції України суму компенсації за невикористані дні щорічних відпусток у розмірі 25 899,00 грн.;
- стягнуто з Національної поліції України суму компенсації за невикористані дні додаткових відпусток у розмірі 30 972, 00 грн.;
- визнано протиправними дії відповідача щодо розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні ОСОБА_1 з урахуванням грошового забезпечення позивача у лютому 2018 року.
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 12.06.2019 року рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.12.2018 скасовано в частині задоволення позовних вимог про стягнення з Національної поліції України грошової компенсації за час затримки виконання рішення суду у розмірі 16 554,00 грн.; визнання протиправними дій відповідача щодо встановлення премії у розмірі 1% та зобов`язання Національну поліцію України здійснити донарахування та виплату різниці між розміром грошового забезпечення за повний фактично відпрацьований місяць перед звільненням із служби за січень 2018 року в розмірі 3738,00 грн., за лютий 2018 року в розмірі 6165,00 грн.; визнання протиправними дії відповідача щодо розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні ОСОБА_1 з урахуванням грошового забезпечення позивача у лютому 2018 року та прийнято нову постанову в цій частині, якою у задоволенні позовних вимог в цій частині відмовлено.
В іншій частині рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.12.2018 залишено без змін.
Не погоджуючись із рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.12.2018 та постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 12.06.2019 в частині задоволення позовних вимог щодо стягнення з Національної поліції України суми компенсації за невикористані дні щорічних відпусток та суми компенсації за невикористані дні додаткових відпусток відповідачем 12.07.2019 до Верховного Суду як суду касаційної інстанції в адміністративних справах подана зазначена касаційна скарга.
За правилами частини першої статті 334 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) за відсутності підстав для залишення касаційної скарги без руху, повернення касаційної скарги чи відмови у відкритті касаційного провадження суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відкриття касаційного провадження у справі.
Відповідно до пункту 7 частини другої статті 330 КАС України у касаційній скарзі зазначається, зокрема, дата отримання копії судового рішення суду апеляційної інстанції, що оскаржується.
Всупереч зазначеним вище вимогам процесуального закону скаржником в касаційній скарзі не зазначено дати отримання копії судового рішення суду апеляційної інстанції, що оскаржується.
Крім того, відповідно до частини четвертої статті 330 КАС України до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Згідно з частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 3 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» у редакції, яка була чинна на час звернення позивача до суду, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою-підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з частиною четвертою статті 6 зазначеного Закону, якщо скаргу (заяву) подано про перегляд судового рішення в частині позовних вимог (сум, що підлягають стягненню за судовим рішенням), судовий збір за подання скарги (заяви) вираховується та сплачується лише щодо перегляду судового рішення в частині таких позовних вимог (оспорюваних сум).
Зі скарги та доданих до неї матеріалів вбачається, що позивач у цій справі є фізичною особою, звернувся до суду в 2018 році.
Згідно зі статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» станом на 1 січня 2018 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1762 гривні.
Скаржник ставить питання про перегляд судових рішень в частині задоволення позовних вимог щодо стягнення з Національної поліції України суми компенсації за невикористані дні щорічних відпусток у розмірі 25 899,00 грн. та суми компенсації за невикористані дні додаткових відпусток у розмірі 30 972,00 грн.
Таким чином, ставка судового збору, що підлягає сплаті за звернення з цією касаційною скаргою складає 1409,60 грн.
З урахуванням викладеного, скаржнику необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1409,60 грн.
Відповідно до частини другої статті 332 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Частинами першою та другою статті 169 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин, відповідно до правил наведених норм процесуального закону касаційна скарга підлягає залишенню без руху з встановленням скаржнику строку для надання відповідних документів.
Судовий збір за подання касаційної скарги до Верховного Суду сплачується шляхом внесення або перерахування коштів на розрахунковий рахунок 31219207026007, отримувач коштів: УК у Печерському районі/22030102, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача (МФО): 899998, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходу бюджету: 22030102 «Судовий збір (Верховний Суд, 055)», символ звітності банку: 207, призначення платежу: « 101; судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), номер справи (чи номер касаційного провадження), Касаційний адміністративний суд".
На підставі вищенаведеного та керуючись положеннями статей 169, 330, 332 КАС України, суддя-доповідач, -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Національної поліції України на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.12.2018 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 12.06.2019 - залишити без руху.
Надати скаржнику строк у десять днів з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків касаційної скарги, зазначених у мотивувальній частині ухвали.
Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк касаційна скарга разом із доданими до неї матеріалами буде повернута скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя Ж.М. Мельник-Томенко