ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 1.380.2019.001475
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
03 квітня 2019 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Качур Р.П. одержала позовну заяву ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до державного виконавця Галицького відділу державної виконавчої служби міста Львів Головного територіального управління юстиції у Львівській області Паращак Соломії Володимирівни (79058, м. Львів, пр.Чорновола, 39) про визнання протиправною та скасування постанови, -
у с т а н о в и л а:
ОСОБА _1 звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до державного виконавця Галицького відділу державної виконавчої служби міста Львів Головного територіального управління юстиції у Львівській області Паращак Соломії Володимирівни про визнання протиправною та скасування постанови від 22.02.2019 «Про відкриття виконавчого провадження» ВП №58456281.
Підставою позову є протиправність винесеної відповідачем постанови про стягнення виконавчого збору, сума такого є необґрунтованою. Відповідачем не було вчинено усіх необхідних дій для належного виконання рішення Галицького районного суду м. Львова, у тому числі, оцінки майна, на яке слід було звернути стягнення за виконавчим листом.
Відповідно до ч. 8 ст. 171 КАС України питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом п'яти днів з дня надходження до адміністративного суду позовної заяви, заяви про усунення недоліків позовної заяви у разі залишення позовної заяви без руху, або отримання судом у порядку, визначеному частинами третьою - шостою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.
Вказаний спір виник з публічно-правових відносин та відповідно до правил предметної юрисдикції визначених статтями 19, 20 КАС України підлягає розгляду Львівським окружним адміністративним судом.
Підстав для повернення чи відмови у відкритті провадження (на стадії відкриття провадження у справі) не встановлено.
Статтею 287 КАС України визначено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.
Згідно з ч. 1 вказаної статті учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Відповідно до ч. 4 ст. 287 КАС України дана справа вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі, із урахуванням чого, суд вважає за необхідне надати відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання ухвали про відкриття провадження, для подання відзиву.
Відповідно до ч. 2, 6 ст. 12 КАС України та оцінюючи справу за критеріями, переліченими у ч. 3 ст. 257 КАС України, які суд враховує при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження, суд дійшов висновку, що для цієї справи пріоритетним є її швидке вирішення, тому вона має бути розглянута за правилами спрощеного позовного провадження, з викликом сторін.
У прохальній частині позову позивачка просила витребувати від відповідача матеріали виконавчого провадження ВП № 55178347 з примусового виконання виконавчого листа виданого 08.06.2017 Галицьким районним судом м. Львова за № 1304/5046/12.
Відповідно до ч. 1 ст. 80 КАС учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
З метою перевірки обставин, що входять в предмет доказування у цьому спорі, враховуючи заявлене позивачем в позовній заяві прохання про витребування доказів, суддя вважає, що слід витребувати письмові докази.
Керуючись ст.ст 3, 49, 80, 257, 258, 260, 287, пп. 15.5 п. 15 розділу VІІ "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
у х в а л и л а:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.
2. Призначити справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, з викликом сторін.
3. Судовий розгляд справи відбудеться 11 квітня 2019 року року о 12:00 год. в приміщенні Львівського окружного адміністративного суду за адресою: м. Львів, вул.Чоловського, 2, 1-й поверх, зал № 10.
4. Витребувати від Галицького відділу державної виконавчої служби міста Львів Головного територіального управління юстиції у Львівській області: належним чином засвідчені копії матеріалів виконавчого провадження № 58456281 та № 55178347 - для долучення до матеріалів справи (до дати першого судового засідання); оригнали таких представити для огляду у першому судовому засіданні.
У випадку неможливості надання таких, невідкладно повідомити про це суд.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до ч. 6-9 ст. 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали (ч. 7 ст. 80 КАС України).
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом, зокрема, у ст. 149 КАС України.
У разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
5. Заявами по суті справи є позов та відзив на позовну заяву (ст. 269 КАС України).
Вимоги до змісту та форми відзиву на позовну заяву передбачено у ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, до такого в т.ч. додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України).
6. Згідно з ч. 1-2 ст. 268 КАС України, у справах, визначених ст.ст. 273-277, 280-283, 285-289 цього Кодексу, щодо подання позовної заяви та про дату, час і місце розгляду справи суд негайно повідомляє відповідача та інших учасників справи шляхом направлення тексту повістки на офіційну електронну адресу, а за її відсутності кур'єром або за відомими суду номером телефону, факсу, електронною поштою чи іншим технічним засобом зв'язку.
Учасник справи вважається повідомленим належним чином про дату, час та місце розгляду справи, визначеної частиною першою цієї статті, з моменту направлення такого повідомлення працівником суду, про що останній робить відмітку у матеріалах справи, та (або) з моменту оприлюднення судом на веб-порталі судової влади України відповідної ухвали про відкриття провадження у справі, дату, час та місце судового розгляду.
Згідно з ч. 2 ст. 269 КАС України копії позовної заяви та доданих до неї документів направляються відповідачу й іншим учасникам справи на офіційну електронну адресу, а за її відсутності - електронною поштою, якщо така відома суду, або надаються для ознайомлення в судовому засіданні
7. Учасникам справи заяви, клопотання і заперечення подати до судового розгляду. (ст. ст. 166-167 КАС України).
8. Звернути увагу учасників справи, що надання доказів відбувається в порядку ст.79 КАС України, а витребування доказів згідно зі ст. 80 КАС України.
9. Справа розглядатиметься судом у складі судді Качур Р.П. одноособово.
10. Копії даної ухвали направити особам, які беруть участь у справі. Відповідачу також скерувати позовну заяву з усіма доданими до неї документами.
11. Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб - адресою: http://adm.lv.court.gov.ua/sud1370/gromadyanam/csz/ на Офіційному веб-порталі судової влади України.
12. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена лише з підстав порушення правил підсудності. Апеляційна скарга на ухвалу суду в частині порушення правил підсудності подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Качур Р.П.