ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОСОБА_1
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 210/1323/19
Провадження № 2/210/1133/19
У Х В А Л А
іменем України
"18" березня 2019 р.
Суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_2, розглянувши позовну заяву ОСОБА_3 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4, фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 про відшкодування збитків шляхом застосування разового грошового стягнення за незаконне користування знаком для товарів та послуг, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_3 15 березня 2019 року звернувся до суду з вищезгаданим позовом, в якому просить визнати неправомірними дії відповідачів з приводу спільного незаконного використання знаку для товарів і послуг «Asia style» та зобов’язати припинити використання торгової марки (її частини чи позначення схоже на торгову марку) в будь-який спосіб; стягнути з відповідачів одноразове грошове стягнення за неправомірне використання торгової марки в розмірі 400000,00грн., судові витрати покласти на відповідачів.
Ознайомившись із змістом позовної заяви та додатками до неї, вважаю, що позовна заява не відповідає вимогам ч.5 ст.177 ЦПК України, якою передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем заявлено вимоги про визнання дій неправомірними та їх припинення (вимога немайнового характеру) та про стягнення грошової суми (вимога майнового характеру) та сплачено судовий збір в сумі 614,72грн. та 3200,00грн. відповідно.
До позовної заяви ОСОБА_3 додано заяву про прийняття квитанцій про сплату судового збору з коефіцієнтом 0,8 як для процесуальних документів в електронному вигляді, посилаючись на те, що він сплатив судовий збір з коефіцієнтом 0,8, маючи намір подати документи в електронному вигляді, проте через помилки, які виникали під час роботи в Електронному суді був позбавлений такої можливості, просить вважати судовий збір таким, що сплачений в повному обсязі.
Відповідно до вимог п.15.1 Перехідних положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі.
Розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі (п.15.3 Перехідних положень).
Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацію України у газеті «Голос України» та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
01 грудня 2018 року, в газеті «Голос України» опубліковано оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Відповідно до наказу ДСА України від 22 грудня 2018 року №628 «Про проведення тестування підсистеми «Електронний суд» у місцевих та апеляційних судах» з 22 грудня 2018 року у всіх місцевих та апеляційних судах розпочалась експлуатація підсистеми «Електронний суд» в тестовому режимі.
Заплановані зміни до Закону України «Про судовий збір» щодо застосування коефіцієнту 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору, набудуть чинності з дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Станом на день звернення позивача до суду, - 15 березня 2019 року роботу ЄСІТС у звичайному режимі не розпочато, система «Електронний суд» на даний час працює виключно в тестовому режимі; документи позивачем, відповідно до вимог ЦПК, подано у паперовому вигляді, тому розмір судового збору має відповідати ставкам, визначеним ст.4 Закону України «Про судовий збір».
Згідно п.2 ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставкою судового збору за подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру є 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01 січня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, - 1921,00грн.
Тому , судовий збір за вимогу немайнового характеру складає 768,40грн.
Згідно з п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставкою судового збору за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру є 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З урахуванням ціни позову 400000,00грн. сума судового збору складає 4000,00грн.
Таким чином, позивачу слід сплатити судовий збір, з урахуванням сплачених сум, за вимогу немайнового характеру, - 153,68грн. та за вимогу майнового характеру, - 800,00грн.
Також , відповідно до п.26 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №10 від 17 жовтня 2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» платіжні документи, на підставі яких перераховуються суми судового збору подаються до суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, а також платіжне доручення, яке за формою не відповідає наведеним вимогам, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Проте , позивачем до позовної заяви додано копії дублікатів квитанцій про сплату судового збору.
Крім того, позивачу слід уточнити вимогу майнового характеру, оскільки ним не зазначено на чию користь слід стягнути 400000,00грн.
Частиною 1 статті 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_3 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4, фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 про відшкодування збитків шляхом застосування разового грошового стягнення за незаконне користування знаком для товарів та послуг, - залишити без руху.
Роз 'яснити позивачу, що зазначені в ухвалі недоліки ним можуть бути усунені протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Н. Ю. Вікторович