05.02.2019 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 527/2106/18
Провадження № 1-кп/533/5/19
УХВАЛА
05 лютого 2019 року Козельщинський районний суд Полтавської області
в складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,
з участю: прокурора ОСОБА_2 ,
обвинуваченого ОСОБА_3 ,
захисника обвинуваченого ОСОБА_4 ,
секретаря судового засідання - ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Козельщина Полтавської області кримінальне провадження, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12018170140000301 від 16.04.2018 року відносно обвинуваченого ОСОБА_3 у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 263, ч. 2 ст. 307, ч.1 ст. 317 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
На розгляді Козельщинського районного суду перебуває вищезазначене кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 , у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 263, ч. 2 ст. 307, ч.1 ст. 317 КК України.
В судовому засіданні прокурор заявив клопотання про допит свідка ОСОБА_6 в режимі відеоконференції з іншого приміщення суду, а саме з приміщення Глобинського районного суду Полтавської області у спосіб, що унеможливлює ідентифікацію особи за обличчям, оскільки свідок є залегендованою особою, приймав участю в кримінальному провадженні як особа яка здійснювала закупку наркотичних засобів у обвинуваченого.
Крім цього, прокурор заявив клопотання про допит свідка ОСОБА_7 , яка проживає по АДРЕСА_1 в режимі відеоконференції з іншого приміщення суду, а саме з приміщення Глобинського районного суду Полтавської області, оскільки остання немає можливості прибути до Козельщинського районного суду Полтавської області.
Обвинувачений та його захисник проти допиту свідка ОСОБА_6 в режимі відеоконференції з іншого приміщення суду, а саме з приміщення Глобинського районного суду Полтавської області у спосіб, що унеможливлює ідентифікацію особи за обличчям заперечували, посилаючись на неможливість проведення вказаного допиту без особистої участі особи у судовому засіданні, оскільки відомості щодо цього свідка не були засекреченими, ця особа відома обвинуваченому.
В іншій частині обвинувачений та його захисник щодо допиту свідка ОСОБА_7 покладалися на розсуд суду.
Заслухавши думку учасників судового провадження та дослідивши наявні матеріали, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до вимог п.2 ч.1ст.336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі, яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі необхідності забезпечення безпеки осіб.
Згідно ч. 8ст.336 КПК Україниособа, якій забезпечується захист, може бути допитана в режимі відеоконференції з такими змінами зовнішності і голосу, за яких її неможливо впізнати.
Вимогами ч.9ст.352 КПК Українивизначено, що у виняткових випадках для забезпечення безпеки свідка, який підлягає допиту, суд за власною ініціативою або за клопотанням сторін кримінального провадження чи самого свідка постановляє вмотивовану ухвалу про проведення допиту свідка з використанням технічних засобів з іншого приміщення, у тому числі за межами приміщення суду або в інший спосіб, що унеможливлює його ідентифікацію та забезпечує сторонам кримінального провадження можливість ставити запитання і слухати відповіді на них.
З огляду на викладене, з метою забезпечення безпеки свідка ОСОБА_6 в режимі відеоконференції з іншого приміщення суду, а саме з приміщення Глобинського районного суду Полтавської області у спосіб, що унеможливлює ідентифікацію особи за обличчям підлягає задоволенню, оскільки під час досудового слідства слідчим доручено проведення негласної слідчої ( розшукової) дії контроль за вчиненням злочину у формі оперативної закупки громадянину з вигаданими анкетними даними ОСОБА_6 .
Крім цього, суд вважає, що з метою забезпечення оперативності судового розгляду та повного і об`єктивного з`ясування обставин справи, необхідно задовольнити клопотання прокурора про допит свідка ОСОБА_7 в режимі відеоконференції з іншого приміщення суду, а саме з приміщення Глобинського районного суду Полтавської області, оскільки остання немає можливості прибути до Козельщинського районного суду Полтавської області.
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст.336,352, 369,372,376 КПК України, суд,-
постановив:
Клопотання прокурора про допит свідка в режимі відеоконференції задовольнити повністю.
Судове провадження в частині допиту свідка ОСОБА_7 в кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 263, ч. 2 ст. 307, ч.1 ст. 317 КК України провести в режимі відеоконференції.
Судове провадження в частині допиту свідка ОСОБА_6 в кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 263, ч. 2 ст. 307, ч.1 ст. 317 КК України провести в режимі відеоконференції за умов, що унеможливлюють ідентифікацію свідка.
Доручити Глобинському районному суду Полтавської області проведення судового засідання, яке призначене на 14.02.2019 року о 11 год. 00 хв. в режимі відеоконференції за участю свідків ОСОБА_7 та ОСОБА_6 .
Доручити Глобинському районному суду Полтавської області до початку проведення судового засідання, вручити для ознайомлення свідкам пам`ятку про права та обов`язки свідка. Розписку про отримання пам`ятки в подальшому направити на адресу Козельщинського районного суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала надрукована суддею в нарадчій кімнаті і є оригіналом.
Суддя