УХВАЛА
07 грудня 2018 року м.Самбір
Самбірський міськрайонний суд Львівської області
в складі: головуючої судді Карнасевич Г.І.,
секретаря Страхоцької Т.А.,
скаржника ОСОБА_1,
представників скаржника - ОСОБА_2, ОСОБА_3,
представника Самбірського МРВ ДВС ГТУЮ у Львівській області ОСОБА_4,
представників заінтересованої особи Концерну «Військторгсервіс» ОСОБА_5, ОСОБА_6,
розглянувши у відритому судовому засіданні в залі суду м. Самбора Львівської області скаргу ОСОБА_1, особа дії якої оскаржуються Самбірський міськрайонний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області, заінтересована особа Концерн «Військторгсервіс» на рішення, дії державного виконавця та постанову про відкриття виконавчого провадження,-
ВТАНОВИВ:
25.11.2018 року скаржник ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою на рішення, дії державного виконавця та постанову про відкриття виконавчого провадження, мотивуючи свої вимоги тим, що на виконанні в Самбірському міськрайонному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області перебуває виконавче провадження ВП №57634242 з примусового виконання виконавчого листа № 452/1481/13-ц від 12.01.2017 року, виданого Самбірським міськрайонним судом Львівської області про зобов’язання ОСОБА_1 повернути концерну «Військторгсервіс» приміщення нежитлової будівлі складу овочевої тари загальною площею 280,20 кв.м, що розташована за адресою: військторг, 37, будинок «й», с. Рудня Самбірського району Львівської області.
08.11.2018 року виконавцем Самбірського МРВ ДВС ГТУЮ у Львівській області ОСОБА_4 винесено постанову про відкриття виконавчого провадження.
Крім того, зазначає, що виконавчий лист по справі № 452/1481/13-ц був виданий Самбірським міськрайонним судом 12 січня 2017 року.
Згідно з даними, що зазначені у виконавчому листі, строк пред’явлення виконавчого документу до виконання 1(один) рік.
Також на виконавчому документі відсутні будь - які відмітки виконавця, які свідчать про те, що даний виконавчий документ не пред’являвся і раніше до примусового виконання в органи Державної виконавчої служби, а відтак і строк пред’явлення виконавчого документу до виконання перерваний не був.
Тобто, вважає, що строк пред’явлення виконавчого листа №№ 452/1481/13-ц від
12.01.2017 року, що виданий Самбірським міськрайонним судом Львівської області, сплив
13 січня 2018 року.
Однак заява стягувача про відкриття виконавчого провадження датується 31.10.2018 року з пропуском строку пред’явлення до виконання, що є безумовною підставою для повернення виконавчого документа стягувану без прийняття до виконання.
А тому просить:
- визнати незаконними дії старшого державного виконавця Самбірського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області ОСОБА_4 при винесені постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №57634242 з примусового виконання виконавчого листа № 452/1481/13-ц від 12.01.2017 року, виданого Самбірським міськрайонним судом Львівської області про зобов’язання ОСОБА_1 повернути Концерну «Військторгсервіс» приміщення нежитлової будівлі складу овочевої тари, загальною площею 280,20 кв.м, що розташована за адресою: Військторг, 37, будинок «й», с. Рудня, Самбірський район, Львівської області;
- визнати незаконною та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження ВП
№ 57634242 від 08.11.2018 року;
- зобов’язати виконавця Самбірського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області повернути виконавчий лист
№ 452/1481/13-ц від 12.01.2017 року, що виданий Самбірським міськрайонним судом Львівської області стягувану без прийняття до виконання.
В судовому засіданні скаржник ОСОБА_1 та його представники – адвокат
ОСОБА _2 та ОСОБА_3 дану скаргу підтримали, просили її задовольнити.
Представник Самбірського МРВ ДВС ГТУЮ у Львівській області ОСОБА_4 в судовому засіданні проти поданої скарги заперечила, просила відмовити у даній скарзі.
Представники заінтересованої особи Концерну «Військторгсервіс» ОСОБА_5, та ОСОБА_6 проти поданої скарги заперечили, просили відмовити скаржнику у даній скарзі.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що в задоволенні скарги ОСОБА_1 на
рішення , дії державного виконавця та постанову про відкриття виконавчого провадження слід відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено, що на виконанні в Самбірському міськрайонному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області перебуває виконавче провадження ВП №57634242 з примусового виконання виконавчого листа
№ 452/1481/13-ц від 12.01.2017 року, виданого Самбірським міськрайонним судом Львівської області про зобов’язання ОСОБА_1 повернути Концерну «Військторгсервіс» приміщення нежитлової будівлі складу овочевої тари, загальною площею 280,20 кв.м, що розташована за адресою: Військторг, 37, будинок «й», с. Рудня Самбірського району Львівської області.
Скаржник посилається на пропуск строку пред'явлення виконавчого документу до виконання як на підставу скасування постанови про відкриття виконавчого провадження.
08.11.2018 року відповідно до ст. 26 ЗУ «Про виконавче провадження» відкрито виконавче провадження, про що винесено постанову, яку скеровано сторонам виконавчого провадження для виконання та до відома.
Виконавче провадження, як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Виконання рішення суду є невід’ємною частиною права на справедливий суд - захист інтересів фізичних і юридичних осіб і реальне поновлення їхніх порушених прав.
Відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» виданий судом виконавчий лист є документом, на підставі якого державна виконавча служба здійснює примусове виконання.
05.10.2016 року набув чинності Закон України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII, а Закон України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 року втратив чинність.
Відповідно до ст. 12 Закону:
1.Виконавчі документи можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
2.Строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.
Оскільки рішення суду № 452/1481/13-ц набрало законної сили 26.11.2015 р., то термін його пред’явлення до виконання до 26.11.2018 р.
Відтак, стягувачем, Концерн «Військторгсервіс» не пропущено строк пред'явлення виконавчого документу до виконання. Так як, заяву про відкриття виконавчого провадження подано 31.10.2018 р., а ВП № 57634242 відкрито 08.11.2018 р.
Крім цього, скаржник посилається на порушення, вчинені державним виконавцем під час відкриття виконавчого провадження.
Відповідно до ст. 4 Закону у виконавчому документі зазначаються:
1)назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім’я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала;
2)дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ;
3)повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім’я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувана та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи;
4)ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувана та боржника (для юридичних осіб - за наявності);
реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків);
5)резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень;
6)дата набрання рішенням законної сили (крім ріщень, що підлягають негайному виконанню);
7)строк пред’явлення рішення до виконання.
Положеннями цієї статті регламентовано обов’язкові і необов’язкові вимоги до виконавчого документа. У п. З, 4 ст. 4 ЗУ «Про виконавче провадження» зазначені персональні дані боржника, які допомагають ідентифікувати особу боржника.
Оскільки у виконавчому документі зазначено реєстраційний номер облікової картка платника податків, при відкритті виконавчого провадження державний виконавець скористався програмою перевірки індивідуального податкового номеру ІПН UR.BIZ.UA., за допомогою якої з’ясовано дату народження боржника, а саме: ІНФОРМАЦІЯ_1.
Також частиною 4 ст. 4 Закону визначено конкретні підстави, за яких виконавчий документ повертається стягувачу без прийняття до виконання.
Відповідно до ст. 26 ЗУ «Про виконавче провадження» до заяви про примусове виконання рішення стягувач додає квитанцію про сплату авансового внеску в розмірі двох відсотків суми, що підлягає стягненню, але не більше 10 мінімальних розмірів заробітної плати, а за рішенням немайнового характеру та рішень про забезпечення позову - у розмірі одного мінімального розміру заробітної плати з боржника - фізичної особи та в розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - юридичної особи.
Відтак, концерном «Військторгсєрвіс» сплачено авансовий внесок в сумі 7446,00 грн., що становить не менше, ніж це передбачено законом. Авансовий внесок державним виконавцем використовується на витрати органів державної виконавчої служби та приватного виконавця, пов’язані з організацією та проведенням виконавчих дій щодо забезпечення примусового виконання рішень.
У разі невідповідності виконавчого документа вимогам, ці недоліки можуть бути виправлені стягувачем, який може звернутися до суду, що видав виконавчий документ, щодо приведення його у відповідність із зазначеними вимогами і це не позбавляє його пред’явити до виконання.
У пункті 19 Постанови Пленуму ВСУ від 18.12.2009 № 14 "Про судове рішення у цивільній справі" зазначено:…вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності. Проте якщо неправильне визначення стягнутої суми було наслідком, наприклад, застосування закону, який не підлягав застосуванню, то підстав для виправлення арифметичних помилок немає.
Питання про внесення виправлень може бути вирішено судом, що ухвалив рішення, як із власної ініціативи, так і за заявою осіб, які беруть участь у справі, і незалежно від того,, чи виконано рішення, але в межах установленого законом строку, протягом якого воно може бути пред'явлено до примусового виконання. Внесення виправлень у судове рішення, яке не підлягає примусовому виконанню, строком не обмежено.
На підставі викладеного, суд вважає, що скарга є безпідставною, в задоволенні якої слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 447-451 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні скарги ОСОБА_1, особа дії якої оскаржуються
Самбірський міськрайонний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області, заінтересована особа Концерн «Військторгсервіс» на рішення, дії державного виконавця та постанову про відкриття виконавчого провадження - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя