Справа № 522/20394/18
Провадження № 2/522/9007/18
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
23 листопада 2018 року м.Одеса
Суддя Приморського районного суду м.Одеси Шкамерда К.С. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, від імені та в інтересах якої діє його мати ОСОБА_1, до Російської Федерації про відшкодування моральної шкоди та майнової шкоди, завданих збройною агресією Російської Федерації проти України,
встановив:
ОСОБА _1, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, від імені та в інтересах якої діє його мати ОСОБА_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, до Російської Федерації, адреса для листування: Посольство Російської Федерації в Україні, м.Київ, Повітрофлотський проспект, 27, про:
-стягнення з Російської Федерації на користь ОСОБА_1 моральної шкоди у розмірі 1 100 352,47 грн., що є еквівалентом 35 000,00 євро за офіційним курсом НБУ на день підписання позову;
-стягнення з Російської Федерації на користь ОСОБА_1 майнової шкоди у розмірі 43 999,92 грн., що є еквівалентом 1 399,55 євро за офіційним курсом НБУ на день підписання позову;
-стягнення з Російської Федерації на користь ОСОБА_2 моральної шкоди у розмірі 1 100 352,47 грн., що є еквівалентом 35 000,00 євро за офіційним курсом НБУ на день підписання позову.
Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з ч. 1 ст. 187 ЦПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.
Частиною 4 ст.19 ЦПК України для розгляду справ, які через складність або інші обставини не доцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні призначене загальне позовне провадження.
Керуючись ч. 7 ст. 7, ст. 11, ч. 8 ст. 43, ст. ст. 44, 49, 53, 71, 83, 84, 85, 86, 91, 93, 95, 183, 185, 187, 189, 190-193, 196, 199, 257, ч. 2 ст.261, ст. ст. 272, 353-355 ЦПК України, п. 8 ч. 11, 15.5 розділу ХІІІ перехідних положень ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, від імені та в інтересах якої діє його мати ОСОБА_1, до Російської Федерації про відшкодування моральної шкоди та майнової шкоди, завданих збройною агресією Російської Федерації проти України - у загальному порядку.
Призначити підготовче судове засідання на 14 січня 2019 року о 10 годині 00 хвилин в залі судових засідань Приморського районного суду м.Одеси за адресою: м.Одеса, вул. Балківська, 33, каб. 214.
Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі.
Відповідачу разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Встановити відповідачам п’ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішить справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред’явити зустрічний позов.
Встановити позивачам п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ст. 179 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п’ ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам ст. 180 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://pm.court.gov.ua/sud1522/.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати учасникам справи.
Ухвала може бути оскаржена у зв'язку з порушенням правил підсудності протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до апеляційного суду Одеської області.
У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних ПоложеньЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя К.С. Шкамерда