Справа № 487/6485/18
Провадження № 1-кп/487/710/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.11.2018 року Заводський районний суд м. Миколаєва у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
за участю секретаря - ОСОБА_2
розглянувши у підготовчому відкритому судовому засіданні в приміщені суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за № 12018150030002948 від 02.08.18 за обвинуваченням:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Краснодол, Луганської області, українця, громадянина України, не одруженого,раніше не судимого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.310 КК України,-
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора Миколаївської
місцевої прокуратури №1 - ОСОБА_4 ,
обвинуваченого - ОСОБА_3 ,
захисників - ОСОБА_5 та ОСОБА_6 ,
ВСТАНОВИВ:
До Заводського районного суду м. Миколаєва надійшов обвинувальний акт, затверджений прокурором Заводського відділу Миколаївської місцевої прокуратури №1 ОСОБА_4 , за обвинуваченням ОСОБА_3 у скоєнні кримінального правопорушення передбаченого ч.1ст.310 КК України.
Ухвалою Заводського районного суду м. Миколаєва від 04.10.2018 року вказане кримінальне провадження призначене до підготовчого судового засідання.
Прокурор ОСОБА_4 в підготовчому судовому засіданні просила направити справу до Миколаївського апеляційного суду для визначення підсудності у зв`язку з непідсудністю вказаного кримінального провадження Заводському районному суду міста Миколаєва.
Обвинувачений ОСОБА_3 та його захисники в підготовчому судовому засіданні просили направити справу до Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області.
Заслухавши учасників підготовчого судового засідання, перевіривши матеріали кримінального провадження, суд дійшов наступних висновків.
Під час підготовчого судового засідання суд вирішує питання, передбачені ч.3 ст.314 КПК України.
Одним з питань є направлення обвинувального акту до відповідного суду для визначення підсудності у випадку встановлення непідсудності кримінального провадження.
У відповідності до п.6 ч.2ст.412 КПК України, дане питання підлягає першочерговому вирішенню, оскільки судове рішення у будь-якому разі підлягає скасуванню, якщо порушено правила підсудності.
А відтак всі інші питання, у тому числі щодо призначення до судового розгляду, мають вирішуватися належним судом.
Так, відповідно до ч.1ст.32 КПК України, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення.
Згідно фактичних обставин, викладених в обвинувальному акті, кримінальне правопорушення, що інкримінується ОСОБА_3 , вчинено на території домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , що територіально віднесено до юрисдикції Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області.
Згідно з п.4 ч.3 ст.314 КПК Україниу підготовчому судовому засіданні суд має право направити обвинувальний акт до відповідного суду для визначення підсудності у випадку встановлення непідсудності кримінального провадження.
За таких обставин, з метою недопущення порушення територіальної підсудності кримінального провадження, з урахуванням вимог ст.ст.32,34 КПК України, є достатні підстави для направлення обвинувального акту до Миколаївського апеляційного суду для визначення підсудності.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 32,34,314-316,412 КПК України, суд
УХВАЛИВ
Обвинувальний акт в кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12018150030002948 по обвинуваченню ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні злочину, передбаченого ч.1ст.310 КК України, направити до Миколаївського апеляційного суду для визначення підсудності.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1