Справа № 182/7378/18
Провадження № 2-а/0182/127/2018
У Х В А Л А
Іменем України
03.10.2018 року м. Нікополь
Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Рунчева О.В. розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Нікопольського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Головного Управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, третя особа – Нікопольський технікум Національної металургійної академії України про визнання дій неправомірними, зобовязання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
02 жовтня 2018 року ОСОБА_1 звернулася до Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області з адміністративним позовом до Нікопольського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Головного Управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, третя особа – Нікопольський технікум Національної металургійної академії України про визнання дій неправомірними, зобовязання вчинити певні дії.
Відповідно до приписів ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Суддя, розглянувши позовну заяву ОСОБА_1, приходить до висновку, що даний адміністративний позов підлягає передачі за предметною підсудністю до Дніпропетровського окружного адміністративному суду.
Частиною 1 ст. 20 КАС України визначений вичерпний перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1 - 3 частини першої зазначеної статті.
Усі інші адміністративні справи, крім визначених частиною першою статті 20 КАС України, підсудні окружним адміністративним судам.
Оскільки ч.1ст.20 КАС України, не передбачено розгляд місцевими загальними судами як адміністративними судами спорів фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, то відповідно до ч.2ст.20 КАС України, зазначені спори підсудні окружним адміністративним судам.
За таких обставин, слід зробити висновок, що позовна заява ОСОБА_1 предметно не підсудна Нікопольському міськрайонному суду Дніпропетровської області.
Статті169,170 КАС Українине передбачають порушення правил підсудності при зверненні з позовом до суду в якості підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Даний пункт статті також не регулює питання щодо дій суду у випадку порушення правил предметної підсудності.
За таких обставин, нормами КАС України не визначено необхідних дій суду у випадку надходження до відповідного районного суду позовної заяви, яка йому предметно не підсудна.
В той же час, за нормами частини 6статті 8 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Таким чином, з метою недопущення порушення права ОСОБА_1 на справедливий і публічний розгляд її справи, відсутністю норм процесуального законодавства, які чітко регулюють дії суду у випадку надходження позовної заяви, яка йому предметно не підсудна суд вважає за необхідне застосувати до правовідносин, що склалися аналогію закону, яким є положення, наведені в п.2 ч.1ст.29 КАС України, та з урахуванням даних обставин направити справу до Дніпропетровського окружного адміністративному суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 20, ч.1 ст.29 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Нікопольського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Головного Управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, третя особа – Нікопольський технікум Національної металургійної академії України про визнання дій неправомірними, зобовязання вчинити певні дії - передати Дніпропетровському окружному адміністративному суду (49000, м. Дніпро, вул. Академіка Янгеля, 4).
Ухвалу може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом пятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала не була вручено у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя:
ОСОБА_2