Справа № 755/1379/18
Ухвала
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"20" лютого 2018 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі судді Шевченко В.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Театрально-видовищного закладу культури «Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра» про поновлення на роботі та оплату за час вимушеного прогулу,
УСТАНОВИВ:
до Дніпровського районного суду м. Києва надійшла вказана позовна заява з додатками, яку відповідно до ст. 33, п. 15.4 Перехідних положень ЦПК України передано судді для вирішення питання про відкриття провадження у справі.
30.01.2018 згідно зі ст. 185 ЦПК України суддею постановлено ухвалу про залишення позовної заяви у цій справі без руху, яку позивачем виконано у визначений строк 19.02.2018 шляхом усунення відповідних недоліків.
За наслідками розгляду відповідних матеріалів суддя дійшов таких висновків.
Подана позовна заява та додані до неї документи відповідають загальним вимогам до форми, змісту позовної заяви та правил подання документів, що додаються до позовної заяви, які містяться у положеннях ст.ст. 175-177 ЦПК України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження, що регламентовані ст.ст. 185, 186 ЦПК України, відсутні.
Предметом цього позову є позовні вимоги ОСОБА_1 до ТВЗК «Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра» про поновлення на роботі та оплату за час вимушеного прогулу, матеріально-правові засади якого обґрунтовуються відповідно до положень ст. 43 Конституції України, ст.ст. 233, 235 КЗпП України, ст.ст. 4, 118, 119, 137, 177, 184 ЦК України, п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», п. 2 ст. 36 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», п. 18 Постанови Пленуму Верховного суду України від 06.11.1992 від № 9, із вказівкою юридичних фактів та обставин, викладених в позовній заяві та документах, що додані до неї.
Цивільна справа підсудна цьому суду та підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
При вирішенні питання щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження суддею застосовано процесуальнівимоги абз. 1 ч. 4, ч. 6 ст. 19, ст. 274 ЦПК України та із урахуванням предмету позову встановлено, що ця справа відноситься до категорії малозначних справ, що виникає з трудових відносин, а тому пріоритетним є швидке вирішення справ.
При виконанні ухвали суду від 30.01.2018 позивачем уточнено позовні вимоги та в поданій позовній заяві від 19.02.2018 заявляється три позовні вимоги, на які розповсюджуються пільги щодо сплати судового збору, передбачені п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
При розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, якими є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву (ч.ч. 1, 2 ст. 174 ЦПК України).
Положеннями ст.ст. 178-181 ЦПК України врегульовано підстави, час, черговість та вимоги щодо подання заяв по суті, зокрема відзиву (ст. 178 ЦПК), відповіді на відзив (ст. 179 ЦПК України), заперечення (ст. 180 ЦПК України) та пояснення третьої особи щодо позову або відзиву (ст. 181 ЦПК України).
За правилами ст. 178, ч. 1 ст. 278 ЦПК України відповідач має право викласти та надати суду заперечення на позов у відзиву протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ст. 179, ч. 2 ст. 278 ЦПК України позивач має право подати до суду відповідь на відзив у п'ятиденний строк з дня отримання копії відзиву.
За приписами ст. 180 ЦПК України, ч. 2 ст. 278 ЦПК України, у разі наявності заперечень відповідач має право їх викласти у відповідній письмові заяві та подати суду у п'ятиденний строк з дня отримання копії відповіді на відзив.
До відзиву, відповіді на відзив та заперечень застосовуються правила, встановлені ч.ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України.
Вимоги щодо подання письмових доказів містяться у ст.ст. 83, 95 ЦПК України.
За правилом абз. 2 ч. 8 ст. 43 ЦПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
Заяви, клопотання і заперечення з процесуальних питань, що не є заявами по суті, учасники справи мають право викладати у письмовій або усні формі відповідно до вимог ст.ст. 182-183 ЦПК України.
Учасники судового процесу зобов'язанні повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) та про причини неявки в судове засідання. Правові наслідки невиконання цього обов'язку закріплені в ст. 131 ЦПК України.
Учасники судового процесу повинні добросовісно виконувати процесуальні обов'язки, що встановлені чинним ЦПК України та/абопокладені на них судом, не зловживати правами та запобігати створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства з метою недопущення застосування до них судом заходів процесуального примусу, що визначені в ст.ст. 143-148 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 187, 258-261, 353-355 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Театрально-видовищного закладу культури «Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра» про поновлення на роботі та оплату за час вимушеного прогулу та відкрити провадження у справі.
Справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Визначити дату судового розгляду 19 березня 2018 року.
Установити строк для подання відзиву - п'ятнадцять днівз дня вручення відповідачу копії ухвали про відкриття провадження.
Установити строк для подання відповіді на відзив - п'ять днів з дня отримання позивачем копії відзиву
Установити строк для подання заперечень на відповідь на відзив - п'ять днів з дня отримання відповідачем копії відповіді на відзив.
При поданні вказаних заяв по суті сторони та інші учасники повинні безумовно виконувати вимоги ст.ст. 83, 95 ЦПК України.
При поданні вказаних заяв по суті додаються відповідні докази та документи, що підтверджують надіслання (надання) заяв і доданих до них доказів іншим учасникам справи.
Роз'яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява, відзив на позовну заяву, відповідь на відзив, заперечення, пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 279 ЦПК України).
Копії ухвал направити сторонам, відповідачу - копію ухвали та копію позовної заяви з доданими документами.
Інформацію стосовно справи, що розглядається, можна отримати за адресою: м. Київ, вул. І. Сергієнка, 3, та на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/fair/sud2604.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала про відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва у строк, встановлений статтею 354 ЦПК України.
Суддя В. Шевченко