ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
07 лютого 2018 року м. Київ № 826/1825/18
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Маруліна Л.О., ознайомившись з позовною заявою
за позовом
Державного агентства водних ресурсів України
до
Товариства з обмеженою відповідальністю "Понінківська картонно-паперова Фабрика-Україна"
про
зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
Державне агентство водних ресурсів України звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Понінківська картонно-паперова Фабрика-Україна", в якому просить анулювати дозвіл на спеціальне водокористування №1376 терміном дії до 11.04.2020, виданий Товариству з обмеженою відповідальністю "Понінківська картонно-паперова фабрика-Україна".
Пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 2 частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Проте, позивачем не зазначено в позовній заяві ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України позивача, відповідача та третіх осіб (Міністерства екології та природних ресурсів України, Державної екологічної інспекції України).
Відповідно до частини третьої статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Проте, представником позивача не надано до позовної заяви доказів, які підтверджують повноваження в.о. Голови Державного агентства водних ресурсів України ОСОБА_1.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачем копії позовної заяви третім особам по справі (Міністерству екології та природних ресурсів України, Державній екологічній інспекції України) направлені засобами електронного зв'язку на офіційні електронні адреси.
Водночас, у додатках до позовної заяви відсутні докази такого направлення.
Крім того, суд звертає увагу, що на офіційному сайті Міністерства екології та природних ресурсів України відсутня офіційна електронна адреса органу, зазначено електронні адреси посадових та службових осіб, громадської приймальні та прес-служби, а електрона адреса, яку зазначено в позові не є офіційною електронною адресою органу.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з частиною другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Зазначені недоліки позовної заяви повинно бути усунено шляхом подання до суду позовної заяви оформленої згідно з вимогами частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, доказів щодо підтвердження повноважень в.о. Голови Державного агентства водних ресурсів України ОСОБА_1 та доказів направлення копій позовної заяви третім особам (Міністерству екології та природних ресурсів України, Державній екологічній інспекції України).
Виходячи з наведеного, суд вважає, що позовну заяву Державного агентства водних ресурсів України слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків протягом двох днів з моменту отримання ухвали.
Згідно з частиною третьої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 241, 243 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Державного агентства водних ресурсів України залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом двох днів з моменту отримання ухвали.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала , відповідно до ч. 2 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Л.О. Маруліна