Строка обліку _____
Справа № 431/5782/17 р.
Провадження №2/431/212/18
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
03 січня 2018 р. Суддя Старобільського районного суду Пелих О.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Верхньопокровської сільської ради Старобільського району Луганської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за заповітом, пропущеного з поважної причини,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА _1 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Верхньопокровської сільської ради Старобільського району Луганської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за заповітом, пропущеного з поважної причини.
В обґрунтування своїх вимог позивач вказує, на те, що пропустив строк для подачі заяви до нотаріальної контори для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, який помер 28 лютого 2018 року.
Згідно п. 11 Перехідних положень ЦПК України (в редакції, яка набула чинності з 15 грудня 2017 року) заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цієї редакції Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Вказана позовна заява була подана до суду до 15 грудня 2017 року, тобто до набрання чинності новою редакцією ЦПК України, у зв’язку із чим суддя оцінює її відповідність вимогам ЦПК України із урахуванням вищенаведеного пункту 11 Перехідних положень ЦПК України(в редакції, яка набула чинності з 15 грудня 2017 року).
Підстав для залишення цієї позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд не вбачає, у зв’язку із чим суд вважає за необхідне прийняти позовну заяву до свого провадження та відкрити провадження у цій справі.
Керуючись ст.ст. 19, 187, 258, 260, 261, 277, 353-355 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Верхньопокровської сільської ради Старобільського району Луганської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за заповітом, пропущеного з поважної причини.
Розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 29 січня 2018 року о 09 год. 30 хв. в залі судових засідань Старобільського районного суду Луганської області, що розташований за адресою: Луганська область, м. Старобільськ, вул. Миру, 38, перший поверх.
У підготовче засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Встановити відповідачу строк 15 днів з дня вручення йому цієї ухвали, протягом якого він має право подати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду відповідач зобов’язаний надіслати (вручити) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів. Роз’яснити відповідачу, що в разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішить справу за наявними матеріалами.
Встановити позивачу строк 3 дні з дня отримання копії відзиву, протягом якого він має право подати суду відповідь на відзив, передбачену ст. 179 ЦПК України, до якої застосовуються правила, встановлені ч.ч. 3,5 ст. 178 ЦПК України. Одночасно з поданням суду відповіді на відзив позивач зобов'язаний надіслати (вручити) її копію та копії доданих до неї документів іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу строк 3 дні з дня отримання відповіді на відзив, протягом якого він має право подати суду заперечення, передбачене статтею 180 ЦПК України, до якого застосовуються правила, встановлені ч.ч.3,5 ст. 178 ЦПК України. Одночасно з надісланням (наданням) заперечень до суду відповідач зобов’язаний надіслати (вручити) іншим учасникам справи копію заперечень та доданих до нього документів.
Роз’яснити учасникам справи про наявність у них прав та обов’язків, визначених статтями 43, 44, 49 ЦПК України.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/.
Копію цієї ухвали надіслати позивачу.
Копію цієї ухвали разом із копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати відповідачу.
Із урахуванням пункту 15.5 Перехідних положень ЦПК України (в редакції, яка набрала чинності 15.12.2017 року) ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку лише з мотивів порушення правил підсудності шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Луганської області через Старобільський районний суд протягом 15 днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя О.О.Пелих