ВЕРХОВНИЙ СУД
УХВАЛА
11.01.2018 Київ П/9901/326/18 800/284/17 Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Васильєвої І.А., перевіривши матеріали адміністративної справи
за позовною заявою ОСОБА_1
до Вищої ради юстиції
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: ОСОБА_2
про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Вищої ради юстиції, в якому просив визнати протиправною бездіяльність Вищої ради юстиції, яка рішенням від 18.02.2016 №405/0/15-16 відмовила у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ ОСОБА_3, та зобов'язати її (Вищу раду юстиції) розглянути питання про звільнення цієї судді за особливих обставин, а саме за порушення присяги судді.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 12.07.2017 відкрито провадження в адміністративній справі за цим позовом.
09.01.2018 ця позовна заява надійшла до Верховного Суду.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09.01.2018, цю позовну заяву було передано судді-доповідачу Васильєвій І.А. та визначено склад колегії суддів, до якої також входять судді: Пасічник С.С. та Юрченко В.П., Ханової Р.Ф., Хохуляка В.В.
Відповідно до пункту 5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України у редакції Закону України від 03.10.2017 (набрав чинності з 15.12.2017), позовні заяви та апеляційні скарги на судові рішення в адміністративних справах, які подані до Вищого адміністративного суду України як суду першої або апеляційної інстанції та розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу; позовні заяви щодо оскарження рішень Вищої ради правосуддя, ухвалених за результатами розгляду скарг на рішення її Дисциплінарної палати, які подані до Вищого адміністративного суду України та розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Великої Палати Верховного Суду і розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
З огляду на вказані правові норми, вказану позовну заяву слід прийняти до провадження.
Керуючись ст.ст. 19, 22, 248, 262, 266-, пунктом 5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
1. Прийняти до свого провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Вищої ради юстиції про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії.
2. Справу розглянути за правилами спрощеного позовного провадження колегією суддів у складі п'яти суддів.
3. Справу призначити до розгляду в судовому засіданні з повідомленням сторін, яке відбудеться 07 лютого 2018 року о 11:30 год. в приміщенні суду за адресою: вул. Московська, 8, корпус 5, м. Київ, 01029
4. Встановити відповідачу строк у п'ятнадцять днів з дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.
5. Встановити позивачу строк у три дні з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання до суду відповіді на відзив та документів, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів відповідачу.
6. Встановити відповідачу строк у три дні з дня отримання відповіді на відзив для подання до суду заперечень проти відповіді на відзив і документів, що підтверджують надіслання (надання) заперечень і доданих до нього доказів позивачу.
7. Встановити третій особі строк у десять днів з дня отримання копії цієї ухвали для надання пояснень щодо позову та десять днів з дня отримання відзиву на позов для подання пояснень щодо відзиву.
8. Повідомити сторони, що відзив на позовну заяву (відзив), відповідь на відзив та заперечення повинні відповідати вимогам частин другої-четвертої статті 162 КАС України.
9. Повідомити сторони, що письмові докази, які подаються до суду, повинні бути оформлені відповідно до вимог статті 94 КАС України, зокрема вони подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, а якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством, зокрема учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
10. Повідомити сторони, що інформацію у справі, яка розглядається, учасники справи можуть отримати за адресою на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: supreme.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя ) І.А. Васильєва