Провадження №2/265/1217/17
У Х В А Л А
28 листопада 2017 року місто Маріуполь
Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі:
головуючого судді Міхєєва І. М.,
за участю секретаря судового засідання – Розсоха І.О.,
у ході розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Маріупольський інвестиційно-дослідницький інформаційний центр» про стягнення боргу за договором позики,-
ВСТАНОВИВ
В провадженні суду знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Маріупольський інвестиційно-дослідницький інформаційний центр» про стягнення боргу за договором позики.
28 листопада 2017 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_2, як третьої особи яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору.
В судовому засіданні представник позивача та представники відповідача не заперечували проти прийняття позову третьої особи яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 34 Цивільного процесуального кодексу України треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення судового розгляду, пред`явивши позов до однієї чи обох сторін. Ці особи мають усі процесуальні права і обов`язки позивача.
Статтею 125 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що положення статей 123 і 124 цього Кодексу застосовуються до позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у справі, у якій відкрито провадження.
Відповідно до ст. 123 Цивільного процесуального кодексу України, зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов'язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин, або коли вимоги за позовами можуть зараховуватися, або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об'єднуються в одне провадження з первісним позовом.
За вимог ч.1 ст. 3 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Враховуючи вищевикладене та вимоги діючого законодавства, суд приходить до висновку, що позовна заява третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, підлягає прийняттю до розгляду з основним позовом.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 34, 119, 120, 123-125, 209, 210, 293 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Прийняти позовну заяву третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, ОСОБА_2 до ОСОБА_1, ТОВ «Маріупольський інвестиційно-дослідницький інформаційний центр» про визнання недійсним договору позики, та визнання недійсним договору поруки - до спільного розгляду з позовною заявою ОСОБА_1 до ТОВ «Маріупольський інвестиційно-дослідницький інформаційний центр» про стягнення боргу за договором позики.
Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Суддя: І.М.Міхєєва