Справа № 2 - 3219/17
752/10763/14-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 жовтня 2017 року Солом′янський районний суд м. Києва у складі:
головуючого - судді Кізюн Л.І.,
при секретарі: Швидченко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення пені за прострочення сплати аліментів,-
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення пені за прострочення сплати аліментів.
Відповідач у судовому засіданні пояснив, що він зареєстрований у Голосіївському районі м. Києва та вважав, що справа не може розглядатися Солом'янським районним судом м .Києва.
Згідно з даними паспорта відповідача та довідки Відділу з питань реєстрації місця проживання Голосіївської РДА в місті Києві від 01 серпня 2017 року, відповідач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1.
Представник позивача у судовому засіданні пояснила, що справа повинна розглядатися Солом'янським районним судом м. Києва, оскільки за рішенням суду відповідач визнаний таким, що втратив право користування житлом за адресою, де він зареєстрований, а місце його роботи знаходиться у Солом'янському районі м.Києва.
Суд, заслухавши представника позивача, відповідача, вивчивши матеріали справи, вважає, що справу за підсудністю потрібно направити в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання відповідача.
Так, згідно зі ст. 109 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.
Частиною 9 статті 110 ЦПК України, на яку посилається представник позивача, визначено, що позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред'являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).
Разом з тим, відповідач повідомив у судовому засіданні місце своєї реєстрації та надав паспорт і довідку про місце реєстрації.
Згідно зі ст. 116 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо після відкриття провадження у справі і до початку судового розгляду виявилося, що заяву було прийнято з порушенням правил підсудності.
При вирішенні даного питання враховуються також вимоги ст.117 ЦПК України щодо недопустимості спорів про підсудність.
Справа була прийнята до провадження, разом з тим оскільки після відкриття провадження у справі і до початку судового розгляду виявилося, що заяву було прийнято з порушенням правил підсудності, оскільки місце реєстрації проживання відповідача не відноситься до Солом'янського району м. Києва, то суд вважає, що справу необхідно направити за підсудністю до Голосіївського районного суду м. Києва за зареєстрованим місцем проживання відповідача.
Крім того, розгляд справи з порушенням правил підсудності, з точки зору ст. 309 ЦПК України, є підставою для скасування судового рішення в справі.
Керуючись ст.ст. 109, 116 ЦПК України, -
у х в а л и в :
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення пені за прострочення сплати аліментів - передати за підсудністю до Голосіївського районного суду м. Києва.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Л.І. Кізюн