У Х В А Л А
04 вересня 2017 року
м. Київ
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Ізмайлова Т.Л., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_2, який діє в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3, на рішення апеляційного суду Черкаської області від 02 листопада 2016 року у справі за позовом ОСОБА_4 в інтересах малолітньої дитини-інваліда ОСОБА_3 до Публічного акціонерного товариства «Омега-Банк», третя особа - Служба у справах дітей Виконавчого комітету Золотоніської міської ради, про визнання недійсними договорів про передачу в іпотеку житлового будинку, в якому проживає та зареєстрована малолітня дитина-інвалід, -
в с т а н о в и в :
Відповідно до п. 6 розд. ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VІІІ «Про судоустрій і статус суддів» Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних кримінальних справ діє в межах повноважень, визначених процесуальним законом, до початку роботи Верховного Суду та до набрання чинності відповідним процесуальним законодавством, що регулює порядок розгляду справ Верховним Судом.
У зв'язку з цим справа підлягає розгляду в порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України від 18 березня 2004 року.
До Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ надійшла вказана вище касаційна скарга, яка не може бути прийнята до розгляду касаційним судом, оскільки до касаційної скарги не додано довіреності або іншого документу, що посвідчує повноваження представника ОСОБА_2
Як вбачається із матеріалів касаційної скарги, позов подано ОСОБА_4 в інтересах своєї малолітньої дитини-інваліда ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно до ч. 1 ст. 242 ЦК України батьки (усиновлювачі) є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей.
Разом із тим, до касаційної скарги додано довіреність на представництво, видану малолітньою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, на ім'я адвоката ОСОБА_2, посвідчену 19 липня 2017 року начальником відділу організації надання безоплатної вторинної допомоги та роботи з адвокатами Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги ОСОБА_5
Згідно ч.ч. 1, 5 ст. 39 ЦПК України права, свободи та інтереси малолітніх осіб віком до чотирнадцяти років, а також недієздатних фізичних осіб захищають у суді відповідно їхні батьки, усиновлювачі, опікуни чи інші особи, визначені законом. Законні представники можуть доручати ведення справи в суді іншим особам.
Таким чином, відповідно до положень ст. 42 ЦПК та ч. 4 ст. 326 ЦПК України до касаційної скарги, підписаною ОСОБА_2 повинна бути додана належним чином посвідчена довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника.
Відповідно до ч. 2 ст. 328 ЦПК України у разі надходження касаційної скарги, не оформленої відповідно до вимог, встановлених статтею 326 цього Кодексу, або у разі несплати суми судового збору, вона залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене, касаційну скаргу необхідно залишити без руху та надати заявникові строк для усунення її недоліків.
Керуючись ст. ст. 121, 326, 328 ЦПК України,-
у х в а л и в :
Касаційну скаргу ОСОБА_2, який діє в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3, залишити без руху та надати строк для усунення вказаних недоліків до 04 жовтня 2017 року, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ухвали.
У разі невиконання вимог суду, касаційна скарга буде вважатися неподаною й повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого спеціалізованого
суду України з розгляду
цивільних і кримінальних справ Т.Л. Ізмайлова