ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Справа № 819/150/17
06 липня 2017 року |
м. Тернопіль |
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі: головуючого судді Мартиць О.І. розглянувши у письмовому провадженні заяву сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Дубівецьке" про розстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовною заявою Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Дубівецьке" про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 15 травня 2017 року в даній адміністративній справі позов задоволено та стягнуто з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Дубівецьке" (47702, Тернопільська область, Тернопільський район, село Дубівці, код ЄДРПОУ 04540041) на користь Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області (46001, Тернопільська область, м. Тернопіль, вулиця Руська, будинок 17, код ЄДРПОУ 40377598) на п/р 25607303620988 у Філії - Тернопільське обласне управління АТ "Ощадбанк" ПАТ "Державний ощадний банк України", кодування платежу 50020600 МФО 338545 заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", за період з 01.12.2015 року по 25.01.2017 року в розмірі 64280 грн. 89 коп.
Вказане судове рішення в силу статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набрало законної сили.
27 червня 2017 року від представника відповідача сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Дубівецьке" поступила письмова заява про розстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі № 819/150/17 до 01 травня 2018 року згідно наступного графіка: 1) оплата 6000,00 грн. до 31 липня 2017 року; 2) оплата 6000,00 грн. до 31 серпня 2017 року; 3) оплата 6000,00 грн. до 30 вересня 2017 року; 4) оплата 6000,00 грн. до 31 жовтня 2017 року; 5) оплата 6000,00 грн. до 30 листопада 2017 року; 6) оплата 6000,00 грн. до 31 грудня 2017 року; 7) оплата 6000,00 грн. до 31 січня 2018 року; 8) оплата 6000,00 грн. до 28 лютого 2018 року; 9) оплата 6000,00 грн. до 31 березня 2018 року; 10) оплата 6000,00 грн. до 30 квітня 2018 року.
В обґрунтування поданої заяви про розстрочення виконання судового рішення зазначено, що фінансовий стан відповідача є ускладненим, у зв'язку з чим товариство не спроможне негайно сплатити борг в повному розмірі, оскільки вже понад 10 років не здійснює господарської діяльності, коштів на рахунках не має, балансова вартість майна втричі менша від суми, яка підлягає стягненню. Відповідач спрямовує всі свої можливості і зусилля на виконання рішення суду, а саме 01 червня 2017 року в рахунок погашення заборгованості сплачено 4280 грн. 89 коп. Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Дубівецьке" має намір залучити додаткові ресурси та відшкодувати витрати на виплату пенсій в повному обсязі, однак для цього необхідно більше часу.
Відповідно до частини першої статті 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження можуть звернутися до адміністративного суду першої інстанції (незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист) із заявою про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення.
Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця, приватного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови. (частина друга статті 263 КАС України)
Представники сторін в суд не з'явилися, що не перешкоджає розгляду заяви про розстрочення судового рішення без їхньої участі на підставі наявних у справі матеріалів.
Таким чином, враховуючи положення частини шостої статті 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути заяву у письмовому провадженні.
Виходячи з положень частини другої статті 263 КАС України суд при розгляді питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Отже, єдиною правовою підставою для розстрочення виконання судового рішення можуть бути виключно виняткові обставини, які унеможливлюють його виконання.
Водночас, такі обставини повинні підтверджуватися належними і допустимими, у розумінні статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами.
Розстрочення виконання рішення - це виконання рішення частинами у визначені судом строки.
Заява сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Дубівецьке" про розстрочення виконання судового рішення обґрунтована тим, що товариство перебуває у складному фінансовому становищі.
Підставою для розстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення, а саме: відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо, - тому всі ці обставини повинні бути доведені заявником.
Суд звертає увагу, що сторона, яка звертається до суду із заявою про розстрочення виконання судового рішення, повинна довести суду наявність підтверджених відповідними доказами виняткових обставин, які можуть бути підставою для розстрочення виконання судового рішення, а також обставин, які підтверджують, що запропоновані умови розстрочки є реальними та обґрунтованими, а також не можуть призвести до ухилення від виконання рішення суду.
Заявником до суду надано фінансові звіти суб'єкта малого підприємництва відповідача станом на 31 грудня 2016 року і станом на станом на 31 березня 2017 року.
Згідно ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Заявник посилається на те, що в даний час не має можливості виконати судове рішення і одразу оплатити всю суму заборгованості. Згідно платіжного доручення № 1200 від 01 червня 2017 року на виконання постанови Тернопільського окружного адміністративного суду в справі № 819/150/17 сплачено 4280,89 грн. на відшкодування витрат на виплату пенсій за відповідача по справі сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Дубівецьке".(а.с.66)
Суд вважає обґрунтованими доводи заявника про те, що він з об'єктивних причин не має можливості здійснити погашення заборгованості у повному обсязі, а тому застосування режиму розстрочення виконання судового рішення забезпечить стале функціонування та розвиток господарської діяльності заявника.
Суд також зазначає, що розстрочення виконання судового рішення - це встановлення порядку сплати заборгованості, який передбачає систематичне та регулярне погашення боргу.
Зважаючи на вищевикладені обставини у їх сукупності, приймаючи до уваги фінансовий стан заявника, відсутність у нього грошових коштів у достатній кількості для одночасного погашення суми заборгованості та його бажання добровільно погасити борг, суд вважає за доцільне розстрочити виконання рішення суду.
Таким чином заява про розстрочення судового рішення підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 160,165,263 КАС України, суд, –
УХВАЛИВ:
Заяву сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Дубівецьке" задовольнити.
Розстрочити виконання постанови Тернопільського окружного адміністративного суду від 15 травня 2017 року в адміністративній справі № 819/150/17 за позовною заявою Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Дубівецьке" про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах шляхом сплати рівними частками по 6000,00 грн. щомісячно протягом десяти місяців до повної сплати заборгованості, починаючи з дня набрання ухвалою законної сили .
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий суддя Мартиць О.І.
копія вірна:
Суддя Мартиць О.І.