Провадження 2/127/3848/16
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 грудня 2016 року Вінницький міський суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Федчишена С.А.,
при секретарі Підвисоцькій О.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, товариства з обмеженою відповідальністю «Бета – В», товариства з обмеженою відповідальністю «Медичний центр «Фармоза» про поділ майна подружжя,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду знаходиться вище вказана цивільна справа.
В судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про зупинення провадження у справі до вирішення позову ОСОБА_1 до ОСОБА_3 з участю третіх осіб ТОВ «Бета-В», ТОВ «В.Р.Е.М.Я. і К», ТОВ «Вінмост і К», ПП «Фірма «Вінмост» про поділ спільного майна подружжя та стягнення компенсації за частку в спільному майні подружжя, оскільки від вирішення даного позову, яким буде визначений розмір части ОСОБА_1 у статутному фонді ТОВ «Бета – В» залежить розмір доходу товариства, на який може претендувати ОСОБА_1
Заслухавши думку учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, приймаючи до уваги, те що вирішення даного спору залежить від вирішення вказаної справи, суд прийшов до висновку про доцільність зупинення провадження у даній справі, з таких підстав.
Згідно положень п. 4 ч. 1 ст. 201 ЦПК України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства.
В провадженні Вінницького міського суду Вінницької області перебуває цивільна справа № 127/2488/15-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 з участю третіх осіб ТОВ «Бета-В», ТОВ «В.Р.Е.М.Я. і К», ТОВ «Вінмост і К», ПП «Фірма «Вінмост» про поділ спільного майна подружжя та стягнення компенсації за частку в спільному майні подружжя.
У зазначеній позовній заяві ОСОБА_1 просить суд поділити майно, що є об’єктом спільної сумісної власності подружжя ОСОБА_1 шляхом визнання за ним права власності на частку у розмірі 50% статутного фонду ТОВ «Бета- В» та стягнути з ОСОБА_2 2450000 грн., як компенсацію за майнові права, які бали об’ктом спільної сумісної власності подружжя.
Свій позов, у вказаній цивільній справі ОСОБА_1 обґрунтовує тим, що йому належить право власності на частку в статутному фонді ТОВ «Бета-В», співвласником якого стала його колишня дружина ОСОБА_2, оскільки кошти, які вносились до статутного фонду товариства належали подружжю ОСОБА_2 на праві спільної сумісної власності, і ці кошти вносились ОСОБА_2 за його згодою.
Ухвалою Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ від 20.04.2016 року цивільну справу № 127/2488/15-ц було направлено на новий судовий розгляд в зв’язку з тим, що під час нового судового розгляду суду першої інстанції необхідно перевірити, чи вказані частки у статутних фондах товариств та передані до статутних фондів товариств кошти набуті відповідачкою за рахунок належних подружжю коштів, тобто чи були вони набуті в період шлюбу, чи відносяться вони до спільного сумісного майна подружжя.
Пунктом 28 постанови Пленуму Верховного Суду України №11 від 21.12.2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» вказано, що статтею 12 ЗУ «Про господарські товариства» встановлено, що власником майна, переданого йому засновниками і учасниками, є саме товариство. Вклад до статутного фонду господарського не є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя. Виходячи зі змісту частин 2, 3 ст. 61 СК України, якщо вклад до статутного фонду господарського товариства зроблено за рахунок спільного майна подружжя, в інтересах сім’ї той із подружжя, хто не є учасником товариства, має право на поділ одержаних доходів.
З викладеного вбачається, що у цивільній справі № 127/2488/15-ц є спірним питання чи є позивач ОСОБА_1 співзасновником ТОВ «Бета- В», а якщо є, то який розмір його частки та чи вносились до статутного фонду ТОВ «Бета- В» кошти, які належали подружжю ОСОБА_1 на праві спільної сумісної власності, а якщо вносились, то у якій частині.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що від вирішення спору по цивільній справі № 127/2488/15-ц залежить вирішення даної цивільної справи, оскільки в цивільній справі №127/2488/15-ц ОСОБА_1 доводить своє право на певну частку у статутному фонді ТОВ «Бета-В» і пов’язує таке право виключного з тією обставиною, що внесок до статутного фонду товариства вносився його колишньою дружиною зі спільних коштів, оскільки від можливого рішення суду, в якому буде визначений конкретний розмір цієї частки, залежить розмір доходу товариства, на який може претендувати ОСОБА_1, тому наявні правові підстави для зупинення провадження по справі.
Враховуючи викладене та керуючись п.4 ч.1 ст. 201, 209, 210 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Зупинити провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, товариства з обмеженою відповідальністю «Бета – В», товариства з обмеженою відповідальністю «Медичний центр «Фармоза» про поділ майна подружжядо вирішення цивільної справи №127/2488/15-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 з участю третіх осіб ТОВ «Бета-В», ТОВ «В.Р.Е.М.Я. і К», ТОВ «Вінмост і К», ПП «Фірма «Вінмост» про поділ спільного майна подружжя та стягнення компенсації за частку в спільному майні подружжя.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення.
СУДДЯ: