У Х В А Л А
22 серпня 2016 року м. Київ
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Черненко В.А., розглянувши касаційну скаргу сектору охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації на ухвалу апеляційного суду Закарпатської області від 6 липня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_2 до сектору охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації про зобов'язання нарахувати та виплатити заробітну плату за одну годину кожної відпрацьованої зміни, про стягнення витрат на відрядження і відшкодування моральної шкоди та за зустрічним позовом сектору охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації до ОСОБА_2 про стягнення безпідставно виплачених коштів,
в с т а н о в и в :
До Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ надійшла касаційна скарга скаргу сектору охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації на ухвалу апеляційного суду Закарпатської області від 6 липня 2016 року.
Подана касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду судом, оскільки заявником не надано доказів сплати судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір».
У касаційній скарзі сектору охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації просить відстрочити сплату судового збору посилаючись на те, що є бюджетною установою та фінансується з державного і місцевого бюджетів, однак відповідні бюджетні асигнування відсутні, що позбавляє заявника можливості сплатити судовий збір.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Оскільки вказані заявником обставини не можуть бути підставою для застосування положень ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», суд позбавлений можливості задовольнити вимогу про відстрочення сплати судового збору.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 ЦПК України провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року, який набрав чинності з 01 вересня 2015 року судовий збір за подання касаційної скарги на ухвалу суду юридичною особою або фізичною особою - підприємцем справляється у розмірі 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2016 року складає 1 378 грн.
У даному випадку сплаті підлягає судовий збір у розмірі 1 378 грн.
Судовий збір за подання касаційних скарг на судові рішення до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ повинен бути сплачений на рахунок за наступними реквізитами: одержувач − УДКСУ у Печерському районі м. Києва; код ЄДРПОУ - 38004897; банк одержувача - ГУ ДКСУ у м. Києві; р/р 31212253700007; МФО 820019; КЕКД - 22030003; символ звітності банку - 253.
На підтвердження сплати судового збору до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ необхідно надати оригінал квитанції про оплату.
Відповідно до ч. 2 ст. 328 ЦПК України у разі якщо касаційна скарга не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 326 цього Кодексу, а також у разі несплати суми судового збору застосовуються положення статті 121 цього Кодексу, про що суддею-доповідачем постановляється відповідна ухвала.
Ураховуючи наведене, касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків, а саме надати оригінал документа про сплату судового збору.
Керуючись ст. ст. 121, 328 ЦПК України,
у х в а л и в :
У задоволенні клопотання сектору охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації про відстрочення сплати судового збору за подання касаційної скарги відмовити.
Касаційну скаргу сектору охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації залишити без руху та надати для усунення вказаних недоліків строк до 10 жовтня 2016 року,але не більше п'яти днів з дня отримання ухвали.
У разі невиконання вимог ухвали суду касаційна скарга буде визнана неподаною та повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого спеціалізованого
суду України з розгляду цивільних
і кримінальних справ В.А.Черненко