Справа № 760/22892/15-ц
2-1/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 березня 2016 року м. Київ
Солом'янський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Українця В.В.
при секретарі Меуш К.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_2 про забезпечення позову в цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до Державної служби інтелектуальної власності України, ОСОБА_1 про дострокове припинення дії свідоцтва та зобов'язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
ОСОБА _2 звернувся в суд з позовом до Державної служби інтелектуальної власності України, ОСОБА_1 про дострокове припинення дії свідоцтва України НОМЕР_1 на торговельну марку «ІНФОРМАЦІЯ_1» та зобов'язання вчинити дії стосовно внесення змін до відповідного Державного реєстру та здійснення публікації.
Ухвалою судді Солом'янського районного суду м. Києві від 04 січня 2016 року відкрито провадження у справі.
Позивач звернувся до суду з заявою про забезпечення позову та просить суд:
-заборонити Державній службі інтелектуальної власності України вносити до Державного реєстру свідоцтв України на знак для товарів і послуг зміни, що стосуються повної або часткової відмови власника свідоцтва України НОМЕР_1 на знак для товарів і послуг від цього свідоцтва, а також відомості про передачу права власності на знак для товарів і послуг за свідоцтвом України НОМЕР_1 іншим особам повністю або частково щодо частини зазначених у свідоцтві товарів та послуг;
-заборонити ОСОБА_1 відмовлятись повністю або частково від свідоцтва України НОМЕР_1 на знак для товарів і послуг та відчужувати або іншим способом передавати майнові права інтелектуальної власності на знак для товарів і послуг за свідоцтвом України НОМЕР_1 іншим особам.
Свої вимоги мотивує тим, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду, оскільки власником спірного свідоцтва може стати інша особа.
Відповідно до ч. 1 ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі може вжити заходи забезпечення позову.
Згідно з ч. 3 ст. 151 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Згідно з ч. 3 ст. 152 ЦПК України види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
ОСОБА_2 просить суд за результатами розгляду справи ухвалити рішення, яким достроково припинити дію свідоцтва України НОМЕР_1 на торговельну марку «ІНФОРМАЦІЯ_1», що видане на ім'я ОСОБА_1, в повному обсязі та зобов'язати Державну службу інтелектуальної власності України внести зміни до Державного реєстру свідоцтв України на знаки для товарів і послуг щодо дострокового припинення дії свідоцтва України НОМЕР_1 на торговельну марку «ІНФОРМАЦІЯ_1» в повному обсязі, про що здійснити відповідну публікацію в офіційному бюлетені Державної служби інтелектуальної власності України - «Промислова власність».
Таким чином, свідоцтво України НОМЕР_1 на знак для товарів і послуг на торговельну марку «ІНФОРМАЦІЯ_1» є предметом спору, який виник між сторонами.
Власник спірного свідоцтва може відповідно передавати будь-якій особі право власності на спірне свідоцтво на підставі договору іншим особам та видавати дозвіл на використання спірного свідоцтва.
Вбачається, що у випадку вчинення таких дій, виконання рішення суду у випадку задоволення позову може бути утруднене.
З огляду на наведене, заява підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 151-153 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_2 про забезпечення позову в цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до Державної служби інтелектуальної власності України, ОСОБА_1 про дострокове припинення дії свідоцтва та зобов'язання вчинити дії задовольнити.
Заборонити Державній службі інтелектуальної власності України вносити зміни до Державного реєстру України на знаки для товарів і послуг щодо: повної або часткової відмови власника свідоцтва України НОМЕР_1 на знак для товарів і послуг від цього свідоцтва, передання повністю або частково права власності на свідоцтво України НОМЕР_1 на знак для товарів і послуг третім особам, а також реєструвати відомості про передачу права власності на свідоцтво України НОМЕР_1 на знак для товарів і послуг іншим особам повністю або частково щодо частини зазначених у свідоцтві товарів та послуг до набрання рішенням суду законної сили.
Заборонити ОСОБА_1 відмовлятись повністю або частково від свідоцтва України НОМЕР_1 на знак для товарів і послуг, відчужувати або іншим способом передавати повністю або частково майнові права інтелектуальної власності на знак для товарів і послуг за свідоцтвом України НОМЕР_1 іншим особам до набрання рішенням суду законної сили.
Зазначити дані позивача: АДРЕСА_3. Адреса для листування: АДРЕСА_4, ОСОБА_2.
Зазначити дані представника позивача: АДРЕСА_4, ОСОБА_3.
Зазначити дані відповідача: вул. Урицького, 45, м. Київ, 03680, Державна служба інтелектуальної власності України.
Зазначити дані відповідача: АДРЕСА_1, 04208, ОСОБА_1.
Зазначити дані представника відповідача: АДРЕСА_2, 01015, ОСОБА_4.
Строк пред'явлення ухвали про забезпечення позову до виконання - один рік.
Ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: