ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
27 листопада 2014 року м. Київ № 826/17867/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді - Добрівської Н.А.,
за участю секретаря судового засідання - Шаповалової К.В.,
позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - Семенко В.І.
розглянувши у попередньому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом
ОСОБА_1
до
Генеральної прокуратури України
про
скасування наказу №2507-ц від 23.10.2014 року, зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
17 листопада 2014 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Генеральної прокуратури України про:
- визнання протиправним та скасування наказу Генерального прокурора України №2507-ц від 23.10.2014 року про звільнення ОСОБА_1 з посади першого заступника начальника управління нагляду за додержанням законів органами Служби безпеки України, Державної митної служби та Державної прикордонної служби України Головного управління нагляду у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України;
- поновлення ОСОБА_1 на посаді першого заступника начальника управління нагляду за додержанням законів органами Служби безпеки України, Державної митної служби та Державної прикордонної служби України Головного управління нагляду у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України;
- стягнення з Генеральної прокуратури України на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу, починаючи з 24.10.2014 року і до моменту фактичного поновлення на публічній службі.
Ухвалою судді Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 листопада 2014 року відкрито провадження у справі та призначено попереднє судове засідання.
У попередньому судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача проти позову заперечив.
У попередньому судовому засіданні представником відповідача заявлено клопотання, яке зазначено у позовній заяві, про залучення до участі у справі Генерального прокурора України в якості третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача, за результатами розгляду якого судом відмовлено у задоволенні вказаного клопотання у зв'язку з відсутністю підстав для залучення зазначеної особи на даній стадії судового процесу.
Клопотання позивача про витребування додаткових доказів у справі задоволено частково. З метою з'ясування всіх обставин у даній справі, які можуть вплинути на вирішення спору по суті, а також для забезпечення розгляду даної справи в розумні строки, суд прийшов до висновку про доцільність витребування від відповідача додаткових доказів.
В порядку підготовки справи до судового розгляду судом були здійснені всі необхідні підготовчі дії, передбачені ст.110 та ст.111 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи, що в попередньому судовому засіданні було з'ясовано, що спір не може бути врегульований до судового розгляду, а також ту обставину, що судом вжито всіх заходів для забезпечення всебічного, об'єктивного розгляду і вирішення справи протягом розумного строку, суд дійшов висновку про можливість закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду.
Керуючись ст.ст.110, 111, 121, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Закінчити підготовче провадження у справі.
2. Запропонувати відповідачу у судове засідання надати заяву про визнання позову або заперечення проти позову.
Заперечення або заява про визнання позову мають бути подані відповідачем до канцелярії суду за адресою: місто Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1.
3. Зобов'язати Генеральну прокуратуру України надати у судове засідання:
- всі матеріали, що були, або які мали бути взяті ними до уваги при прийняті рішення, вчиненні дій, допущення бездіяльності з приводу яких подано позов;
- довідку про результати вивчення особової справи щодо застосування заборон, визначених Законом України «Про очищення влади»;
- копію рапорту ОСОБА_1 від 20.10.2014 року на ім'я Генерального прокурора України та, в разі наявності, письмову інформацію про результати його розгляду .
4. Призначити справу до судового розгляду на 11 грудня 2014 року о 15 год. 00 хв. Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1.
5. В судове засідання викликати позивача та повноважного представника відповідача у справі.
6. Копію даної ухвали направити сторонам разом з інформацією про їхні процесуальні права та обов'язки.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя:
Н.А. Добрівська
Витяг про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі, встановлені ст.49, ст.51 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ст.49 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Згідно ст.51 Кодексу адміністративного судочинства України, крім прав та обов'язків, визначених у ст.49 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитись від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Крім прав та обов'язків, визначених у ст.49 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.