ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 44 тел. 284-18-98
________________________________________________________________________________
УХВАЛА
ПРО ПОРУШЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
17.10.14 р.
Справа № 910/22317/14
Суддя Зеленіна Н.І., розглянувши позовну заяву Глаксо Груп Лімітед (Glaxo Group Limited)
до: 1) Державного підприємства "Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України"
2) Гетеро Лабз Лімітед (Hetero Labs Ltd)
3) Міністерство охорони здоров'я України
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Всеукраїнської благодійної організації "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД"
про захист порушеного права інтелектуальної власності,
визнала подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
Як встановлено ст. ст. 75, 76 Закону України "Про міжнародне приватне право", підсудність судам України справ з іноземним елементом визначається на момент відкриття провадження у справі, незважаючи на те, що в ході провадження у справі підстави для такої підсудності відпали або змінилися, крім випадків, передбачених у статті 76 цього Закону. Суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом.
Оскільки відповідачем-2 у позовній заяві визначено Гетеро Лабз Лімітед (Hetero Labs Ltd) (Індія), порядок передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном регулюється Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів від 05.10.1961 р., до якої Україна приєдналася 02.04.2003 року.
Згідно зі ст. 1, для цілей цієї Конвенції офіційними документами вважаються, зокрема, документи, які виходять від органу або посадової особи, що діють у сфері судової юрисдикції держави, включаючи документи, які виходять від органів прокуратури, секретаря суду або судового виконавця.
Відповідно до ст. ст. 2, 3 Конвенції, кожна з Договірних держав звільняє від легалізації документи, на які поширюється ця Конвенція і які мають бути представлені на її території. Для цілей цієї Конвенції під легалізацією розуміється тільки формальна процедура, що застосовується дипломатичними або консульськими агентами країни, на території якої документ має бути представлений, для посвідчення автентичності підпису, якості, в якій виступала особа, що підписала документ, та, у відповідному випадку, автентичності відбитку печатки або штампу, якими скріплено документ. Єдиною формальною процедурою, яка може вимагатися для посвідчення автентичності підпису, якості, в якій виступала особа, що підписала документ, та, у відповідному випадку, автентичності відбитку печатки або штампу, якими скріплений документ, є проставлення передбаченого статтею 4 апостиля компетентним органом держави, в якій документ був складений.
Таким чином, для належного повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду справи, господарському суду міста Києва необхідно звернутись із запитом про надання правової допомоги до Центрального органу Індії, через Міністерство юстиції України.
Приписами ст. 69 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що спір має бути вирішено господарським судом у строк не більше двох місяців від дня одержання позовної заяви.
Відповідно до вимог ст. 79 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом, а також у разі звернення господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Оскільки суд повинен належним чином повідомити відповідача про час та місце розгляду справи, зважаючи на принципи розумності, справедливості та рівності учасників судового процесу перед законом і судом, а також враховуючи порядок та строки надсилання та вручення судових документів в Індію, з метою створення учасникам судового процесу належних умов для здійснення їх прав на участь у судовому розгляді справи та на подання до суду своїх пояснень та заперечень по суті спору, суд дійшов висновку про необхідність призначення судового засідання не раніше ніж через 6 місяців з дати порушення провадження у справі.
Крім того, враховуючи необхідність звернення із запитом про надання правової допомоги до Центрального органу Індії через Міністерство юстиції України, та положення ст. 79 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі до дати судового засідання.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 64, 65, 79, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Порушити провадження у справі та прийняти позовну заяву до розгляду.
2. Розгляд справи призначити на 20.05.14 р. о 14:05 год. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44-Б, зал судових засідань № 12.
3. Зупинити провадження у справі до 20.05.2015 р.
4. Зобов'язати позивача у строк до 15.11.2014 р. надати до суду належним чином нотаріально завірені копії перекладу на гінді та англійську мову даної ухвали суду та позовної заяви з додатками у чотирьох примірниках з проставленими відмітками апостиля.
5. Звернутись до Міністерства юстиції України із проханням про надсилання даної ухвали суду та копії позовної заяви з додатками до Центрального органу Індії, для вручення відповідачу.
6. Зобов'язати позивача надати суду: оригінали документів, копії яких додані до позовної заяви, для огляду в судовому засіданні; оригінали для огляду та належним чином засвідчені копії статуту та свідоцтва про державну реєстрацію; довідки про знаходження в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій та/або в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України на дату винесення даної ухвали для залучення до матеріалів справи; довідку з обслуговуючого банку про наявність відкритих рахунків.
7. Зобов'язати відповідача надати суду:
- обґрунтований належним чином письмовий відзив на позовну заяву з наданням доказів, що підтверджують викладені в ньому обставини, та забезпечити надсилання його копії позивачу.
- оригінали для огляду та належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують статус відповідача як юридичної особи, для залучення до матеріалів справи;
- довідку з обслуговуючого банку про наявність відкритих рахунків.
8. Зобов'язати сторони:
- повідомити суд про наявність чи відсутність у провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, справи зі спору між сторонами цієї справи, про цей же предмет і з тих же підстав;
- повідомити суд чи не вирішувався раніше такий же спір між сторонами цієї справи, про цей же предмет і з тих же підстав;
- виконати вимоги ч. 2 ст. 4-3, ст. ст. 32, 33 ГПК України;
- пояснення по справі надавати в письмовому вигляді.
9. Попередити сторони, що, відповідно до п. 2.4. постанови пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.11 р., подання письмових доказів, якщо їх не додано до позовної заяви чи до відзиву на неї, має здійснюватись з супровідним листом через канцелярію суду.
10. Суд звертає увагу учасників процесу на наступне:
- спір між сторонами може бути врегульований шляхом укладання мирової угоди;
- відповідно до ст. 28 ГПК України повноваження представників юридичних осіб підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації, установи; а від імені громадян - нотаріально посвідченою довіреністю;
- подання відзиву на позовну заяву здійснюється шляхом його завчасного надсилання до суду (в оригіналі), позивачу, іншим відповідачам, прокурору (в копіях) до початку судового засідання;
- витребування судом доказів можливе лише за клопотанням сторін у випадках, коли сторони з різних обґрунтованих причин не можуть подати ті чи інші конкретні докази (ст. 38 ГПК України);
- строк розгляду справи обмежений процесуальним законодавством, а отже, у випадку нез'явлення у судове засідання представників сторін та ненадання суду доказів, справа може бути розглянута судом за наявними у ній матеріалами (ст. 75 ГПК України).
11. Попередити позивача, що в разі неявки в судове засідання його представників та неподання на вимогу суду документів, позовна заява буде залишена без розгляду на підставі п. 5 ч. 1 ст. 81 ГПК України.
12. Попередити відповідача, що в разі неподання відзиву на позовну заяву і витребуваних судом документів, справа буде розглянута за наявними в ній матеріалами.
13. Попередити сторони, що суд може, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 83 ГПК України, стягнути з них в доход Державного бюджету України штраф у розмірі 1700 грн. в разі ухилення від вчинення дій, покладених на сторону, а також, виявивши при вирішення господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, суд виносить окрему ухвалу.
Суддя Н.І. Зеленіна
З урахуванням порядку допуску в приміщення господарського суду міста Києва представникам рекомендується прибувати не пізніше 20 хвилин до початку судового засідання.
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.