У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 вересня 2011 р.
Справа№ 2-а-3843/10/2170
Категорія:8.2.9
Головуючийв 1 інстанції: Бездрабко О.І.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого: судді Домусчі С.Д.
суддів: Скрипченка В.О., Шеметенко Л.П.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Генічеському районі Херсонської області на ухвалу Херсонського окружного адміністративного суду від 25 січня 2011 року про роз’яснення постанови від 08 грудня 2010 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Генічеської районної державної адміністрації Херсонської області, третя особа Державна податкова інспекція у Генічеському районі Херсонської області, про зобов’язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 08 грудня 2010 року задоволений адміністративний позов ОСОБА_1 до Генічеської районної державної адміністрації Херсонської області, третя особа Державна податкова інспекція у Генічеському районі Херсонської області, та зобов’язано відповідача застосувати до позивача, на підставі ст. 27 Закону України «Охорону земель», економічне стимулювання у вигляді звільнення від плати за землю на період рекультивації земельної ділянки та будівництва за договором оренди землі від 30.09.2008 р., укладеного між відповідачем та позивачем з прийняттям відповідного розпорядження.
Ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду від 25 січня 2011 року задоволена заява ОСОБА_1 про роз’яснення судового рішення.
Ухвалою роз’яснено постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 08 грудня 2010 року наступним чином: економічне стимулювання у вигляді звільнення від плати за землю на період рекультивації земельної ділянки та будівництва за договором оренди землі від 30 вересня 2008 року необхідно розуміти як зобов’язання відповідача прийняти відповідне розпорядження щодо звільнення позивача від орендної плати з моменту державної реєстрації договору оренди, а саме з 06 листопада 2008 року.
Не погоджуючись з ухвалою суду про роз’яснення судового рішення, Державна податкова інспекція у Генічеському районі Херсонської області подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржену постанову та ухвалити нову, якою роз’яснити постанову суду першої інстанції від 08 грудня 2010 року таким чином, що економічне стимулювання застосовується до позивача з дати прийняття відповідачем відповідного розпорядження.
ОСОБА_1, Генічеська районна державна адміністрація Херсонської області письмових заперечень на апеляційну скаргу не надали.
Постановляючи ухвалу про роз’яснення постанови, суд першої інстанції встановив, що постанова суду від 08 грудня 2010 року є незрозумілою для сторін по справі в частині часу застосування до позивача економічного стимулювання.
Заслухавши суддю доповідача, розглянувши та обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга не може бути задоволена.
Апеляційний суд встановив, що постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 08 грудня 2010 року задоволений адміністративний позов ОСОБА_1 до Генічеської районної державної адміністрації Херсонської області, третя особа Державна податкова інспекція у Генічеському районі Херсонської області, та зобов’язано відповідача застосувати до позивача, на підставі ст. 27 Закону України «Охорону земель», економічне стимулювання у вигляді звільнення від плати на землю на період рекультивації земельної ділянки та будівництва за договором оренди землі від 30.09.2008 р., укладеного між відповідачем та позивачем з прийняттям відповідного розпорядження.
Постанова Херсонського окружного адміністративного суду від 08 грудня 2010 року учасниками процесу в апеляційному порядку не оскаржена та набрала законної сили.
Ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду від 25 січня 2011 року задоволена заява ОСОБА_1 про роз’яснення судового рішення.
Ухвалою роз’яснено постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 08 грудня 2010 року наступним чином: економічне стимулювання у вигляді звільнення від плати за землю на період рекультивації земельної ділянки та будівництва за договором оренди землі від 30 вересня 2008 року необхідно розуміти як зобов’язання відповідача прийняти відповідне розпорядження щодо звільнення позивача від орендної плати з моменту державної реєстрації договору оренди, а саме з 06 листопада 2008 року.
30 вересня 2008 року між Генічеською районною державною адміністрацією та позивачем украдено договір оренди земельної ділянки строком на 49 років із земель запасу рекреаційного призначення Щасливцевської сільської ради Генічеського району Херсонської області.
Суд першої інстанції встановив, що орендована земельна ділянка відповідно до "Програми рекультивації кар’єрів піску на Арабатській Стрільці (територія Генічеського району)", затвердженої рішенням ХХХVI сесії Генічеської районної ради V скликання від 23.12.2009 р. № 526, підлягає рекультивації, оскільки згідно акту від 23.09.2010 р., земельна ділянка знаходиться частково в затопленому стані, що складає орієнтовно 30 %, інша частина ділянки знаходиться в заболоченому стані, що фактично унеможливлює використання її за цільовим призначенням. Земельна ділянка цілком потребує підсипки ґрунтовим шаром орієнтовно 1,8 м, а саме до рівня затоки Азовського моря Утлюцький Лиман або рівня існуючої автодороги Генічеськ-Стрілкове.
В постанові суду першої інстанції встановлено право позивача на економічне стимулювання раціонального використання та охорони земель відповідно до ст. 15, 22, 27, 37 Закону України «Про охорону земель».
Суд першої інстанції встановив, що позивач для використання земельної ділянки за призначенням, повинен відновити її корисні властивості - провести заходи по рекультивації. Здійснюючи такі заходи за власний рахунок, орендар має право на певну компенсацію шляхом застосування до нього державою в особі місцевого органу виконавчої влади, яким є Генічеська районна державна адміністрація, економічного стимулювання впровадження заходів щодо охорони та використання земель і підвищення родючості ґрунтів шляхом звільнення від плати за землю на період будівництва.
При ухвалені 08 грудня 2008 року постанови про задоволенні позовних вимог в мотивувальній частині постанови суд першої інстанції не прийняв до уваги доводи відповідача щодо обізнаності станом земельної ділянки при укладені договору оренди. Суд першої інстанції дійшов висновку про право позивача на економічне стимулювання на момент укладання договору оренди, обґрунтувавши свій висновок тим, що відсутність дублювання положень ст.27 Закону «Про охорону земель»не позбавляє позивача права на застосування до нього заходів економічного стимулювання, з урахування положень ст. 36 Закону України «Про оренду землі», ст. 205 Земельного кодексу України.
Роз’яснюючи постанову, суд першої інстанції, з урахуванням висновків, викладених в мотивувальній частині постанови, роз’яснив судове рішення в частині часу застосування до позивача економічного стимулювання.
Постанова Херсонського окружного адміністративного суду від 08 грудня 2010 року в апеляційному порядку не оскаржена та набрала законної сили 24 грудня 2010 року.
Апелянт не навів обґрунтованих підстав, які б свідчили про порушення судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права при постановлені ухвали про роз’яснення судового рішення. Доводи апеляційної скарги, стосуються доказів, які досліджувались судом першої інстанції при вирішенні справи по суті та які були враховані при ухваленні постанови від 08 грудня 2008 року.
Таким чином, апеляційний суд дійшов висновку, що суд першої інстанції постановив оскаржену ухвалу з дотриманням норм матеріального і процесуального права, у зв’язку з чим, відповідно до ст. 200 КАС України, апеляційна скарга має бути залишена без задоволення, а оскаржена ухвала –без змін.
Керуючись ст. 195, п. 1 ч. 1 ст. 197, п. 1 ч. 1 ст. 199, ст. 200, ст. 206, 212, ч. 5 ст. 254, КАС України, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Генічеському районі Херсонської області залишити без задоволення.
Ухвалу Херсонського окружного адміністративного суду від 25 січня 2011 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з моменту набрання законної сили
Головуючий: суддя /підпис/ Домусчі С.Д.
суддя /підпис/ Скрипченко В.О.
суддя /підпис/ Шеметенко Л.П.