Справа № 545/376/22
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" липня 2024 р. Полтавський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Стрюк Л.І.,
з участю секретаря Гаврися В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Полтавської обласної державної адміністрації до ОСОБА_1 про розірвання договору довгострокового тимчасового користування лісовою ділянкою, -
В С Т А Н О В И В :
Рішенням Полтавськогорайонного судуПолтавської областівід 17.07.2024відмовлено узадоволенні позовних вимог Полтавської обласної державної адміністрації до ОСОБА_1 про розірвання договору довгострокового тимчасового користування лісовою ділянкою.
Питання про розподіл судових витрат судом не вирішувалося.
У судове засідання сторони не з`явилися, що, відповідно до ч.4 ст.270 ЦПК України, не перешкоджає розгляду питання щодо розподілу судових витрат.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до таких висновків.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.270 ЦПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою осіб, які беруть участь у справі, чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Згідно з ч. 1 ст.133ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Відповідно до ч. 1 ст.134ЦПК України разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Як вбачається з матеріалів цивільної справи, у позовній заяві представник позивача просив стягнути з відповідача на користь Юридичного департаменту Полтавської обласної державної адміністрації витрати по сплаті судового збору у розмірі 2270,00грн.
Відповідно дост.141ЦПК Українисудовий збірпокладається насторони пропорційнодо розмірузадоволених позовнихвимог. Іншісудові витрати,пов`язані зрозглядом справи,покладаються: уразі задоволенняпозову -на відповідача; у разі відмови в позові - на позивача.
Оскільки рішеннямПолтавського районногосуду Полтавськоїобласті від17.07.2024відмовлено узадоволенні позовних вимог Полтавської обласної державної адміністрації до ОСОБА_1 про розірвання договору довгострокового тимчасового користування лісовою ділянкою, тому відсутні підстави для стягнення з відповідача понесених позивачем витрат по сплаті судового збору.
Щодо стягнення витрат на правову допомогу суд зазначає таке.
Положеннями статті 137ЦПК України визначено, що до складу витрат на правничу допомогу включаються: гонорар адвоката за представництво в суді; інша правнича допомога, пов`язана з підготовкою справи до розгляду; допомога, пов`язана зі збором доказів; вартість послуг помічника адвоката; інша правнича допомога, пов`язана зі справою.
Витрати на правничу допомогу визначаються сукупністю таких документів: договором про надання правничої допомоги та відповідними доказами щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною.
Статтею 137ЦПК України передбачено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Представник відповідача у відзиві на позовну заяву просила вирішити питання про відшкодування судових витрат, зазначивши що, орієнтовний розрахунок суми судових витрат, які відповідач поніс та очікує понести у зв`язку з розглядом справ, складає 60000 грн, докази про понесені відповідачем судові витрати будуть подані протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду ( том. 2 а.с.79).
Відповідно до ч.8 ст.141ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
Проте представник відповідача у встановлений законом строк не надала будь-яких доказів розміру понесених відповідачем судових витрат, у т. ч. на правову допомогу, тому суд приходить до висновку про відсутність підстав стягнення з позивача на користь відповідача судових витрат.
На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 141, 265, 270 ЦПК України,
В И Р І Ш И В :
Судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покласти на позивача.
Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів з моменту проголошення шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя: Л. І. Стрюк