ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
поза межами приміщення суду
10 червня 2024 року Справа № 915/1288/21
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Ржепецького В.О., розглянувши заяву представника Акціонерного товариства Райффайзен Банк від 07.06.2024 про участь в режимі відеоконференції у судовому засіданні з розгляду
заяви Акціонерного товариства Райффайзен Банк від 03.06.2024 про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню у справі
про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю ДЖЕМ (вул. Кругова, буд. 47, м. Миколаїв, 54024, код ЄДРПОУ 32754877)
ініціюючий кредитор: Акціонерне товариство Райффайзен Банк (01011, м. Київ, вул. Лескова, 9, код ЄДРПОУ 14305909)
кредитор: Публічне акціонерне товариство Акціонерний банк УКРГАЗБАНК (03087, м. Київ, вул. Єреванська, 1, адреса для листування: 01030, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 16-22)
кредитор: Головне управління ДПС у Миколаївській області (54001, м. Миколаїв, вул. Лягіна, буд. 6)
ліквідатор: арбітражний керуючий Карасюк Олександр Володимирович (01001, м. Київ, вулиця Прорізна, будинок 13, квартира 15),
встановив:
У провадженні Господарського суду Миколаївської області перебуває справа №915/1288/21 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю ДЖЕМ.
Судове засідання у справі призначено на 12.06.2024 о 10:20 год.
Заявою від 07.06.2024 представник АТ Райффайзен Банк просить суд забезпечити проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використання власних технічних засобів за допомогою сервісу EASYCON.
Розглянувши матеріали клопотання, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасники справи подають заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 197 ГПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Заява кредитора відповідає вимогам ст. 197 ГПК України.
Відповідно до п.4 ч.5 ст.13 ГПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС (далі Положення).
На даний час, проведення судових засідань у режимі відеоконференцзв`язку здійснюється з використанням підсистеми відеоконференцзв`язку Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС).
Відповідно до п. 46 розділу III Положення, за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Пунктом 49 розділу III Положення передбачено, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Відповідно до п.45 розділу ІІІ Положення, Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на веб-сторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за веб-адресою https://wiki.court.gov.
Враховуючи, що у Господарського суду Миколаївської області є технічна можливість для проведення судових засідань в режимі відеоконференції, зокрема, за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (https://vkz.court.gov.ua/), заява кредитора про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів поза межами приміщення суду, підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.197, 232 - 235 ГПК України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
1.Заяву представника Акціонерного товариства Райффайзен Банк від 07.06.2024 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі задовольнити.
2.Забезпечити участь представника Акціонерного товариства Райффайзен Банк у судовому засіданні у справі №915/1288/21, яке відбудеться 12.06.2024 о 10:20 год., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів в підсистемі відеоконференцзв`язку Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (https://vkz.court.gov.ua/).
3. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розміщується на веб-сторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за веб-адресою https://wiki.court.gov.ua.
4. Особи, які братимуть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду:
- представник Акціонерного товариства Райффайзен Банк адвокат Хуторянець О.В. (тел. НОМЕР_1 , е-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
5. Копію даної ухвали негайно направити представнику позивача.
6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (ст. 235, 255 ГПК України).
Суддя В.О. Ржепецький