ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
28 травня 2024 року м. ПолтаваСправа № 440/4489/24
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Довгопол М.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні клопотання представника Головного управління Національної поліції в Полтавській області про виклик свідків у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Полтавській області про визнання протиправними та скасування наказів,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Національної поліції в Полтавській області, в якій просив:
- визнати протиправними та скасувати наказ Головного управління Національної поліції в Полтавській області № 592 від 18.03.2024 про неналежне виконання службових обов`язків та притягнення до дисциплінарної відповідальності в частині звільнення зі служби в Національній поліції України за порушення службової дисципліни старшого сержанта поліції ОСОБА_1 ;
- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Національної поліції в Полтавській області № 123 о/с від 20.03.2024 в частині звільнення зі служби в поліції за п. 6 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (у зв`язку із реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби) старшого сержанта поліції ОСОБА_1 ;
- поновити старшого сержанта поліції ОСОБА_1 на службі в Національній поліції України з 21.03.2024, допустити до негайного виконання рішення суду в цій частині;
- стягнути з Головного управління Національної поліції в Полтавській області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу, а також витрати на правову допомогу.
Ухвалою суду від 06.05.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі 440/4489/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Полтавській області про визнання протиправними та скасування наказів. Розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
20.05.2024 до суду від представника ГУНП в Полтавській області надійшло клопотання про виклик у якості свідка начальника відділу службових розслідувань управління головної інспекції Головного управління Національної поліції в Полтавській області майора поліції ОСОБА_2 .
Також 21.05.2024 до суду від представника ГУНП в Полтавській області надійшло клопотання про виклик у якості свідка начальника управління головної інспекції Головного управління Національної поліції в Полтавській області майора поліції ОСОБА_3 .
Клопотання мотивовані тим, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 можуть надати вичерпні пояснення щодо законності проведення службового розслідування, а також спростувати аргументи позивача про вчинення на останнього тиску під час надання ОСОБА_1 пояснень.
28.05.2024 представником позивача подано до суду відповідь на відзив, в якій викладено міркування стосовно клопотання про виклик свідків, зокрема, зазначено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є зацікавленими особами, тому їх допит є недоречним.
Вирішуючи клопотання про виклик свідків, суд виходить з такого.
За приписами частин 1, 2 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до частин 1, 2 статті 65 Кодексу адміністративного судочинства України як свідок в адміністративній справі судом може бути викликана будь-яка особа, якій відомі обставини, що належить з`ясувати у справі.
Свідок викликається в судове засідання з ініціативи суду або учасників справи.
Згідно з положеннями частин першої - третьої статті 92 КАС України виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання у справі.
Суд враховує, що позивач у позовній заяві, зазначаючи про здійснення на нього психологічного тиску під час надання пояснень, не вказує, що відповідний тиск був зі сторони начальника відділу службових розслідувань управління головної інспекції Головного управління Національної поліції в Полтавській області майора поліції ОСОБА_2 чи начальника управління головної інспекції Головного управління Національної поліції в Полтавській області майора поліції ОСОБА_3 . При цьому конкретних обставин, що мають значення для правильного вирішення справи, які можуть повідомити вказані особи, і які неможливо встановити із письмових доказів, представником відповідача не наведено.
Відтак, підстави для виклику в якості свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 відсутні, тому клопотання представника відповідача не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 65, 72, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у задоволенні клопотань представника Головного управління Національної поліції в Полтавській області про виклик свідків.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя М.В. Довгопол