ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, email: inbox@fs.ko.court.gov.ua
________________________________________________________________________________
2/381/83/24
381/5794/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2024 року суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області Осаулова Н.А., розглянувши клопотання представника позивача адвоката Осьмака Андрія Васильовича про участь у судовому засіданні, у цивільній справі №381/5794/23 за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Українська залізниця» про стягнення невиплаченої одноразової матеріальної допомоги на оздоровлення, в режимі відеоконференці, -
встановив:
В провадженні Фастівського міськрайонного суду Київської області знаходиться вищевказана цивільна справа.
15 січня 2024 року через канцелярію суду від представника позивача адвоката Осьмака Андрія Васильовича надійшло клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції з Київським апеляційним судом (03110, м.Київ, вул. Солом`янська, 2-А).
Клопотання мотивоване тим, що в провадженні Фастівського міськрайонного суду Київської області перебуває вищевказана цивільна справа, судове засідання в якій призначено на 22 січня 2024 року о 10 год. 30 хв.Представник позивача-адвокат ОсьмакА.В.зацікавлений втому щобсудове засіданнявідбулося,тому проситьсуд забезпечитийого участьу судовомузасіданні врежимі відеоконференції.
Найближчий суд, до якого може прибути представник позивача для участі у вищевказаному судовому засіданні у режимі відеоконференції є Київський апеляційний суд.
Суд, дослідивши подане клопотання та матеріали цивільної справи, дійшов наступного висновку.
Згідно зі статті 12-2Закону України«Про правовийрежим воєнногостану» в умовах правового режиму воєнного стану суди, органи й установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначеніКонституцією Україний законами України, а також на те, що відповідно дост. 26 цього Законускорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства забороняється.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відео конференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Аналіз наведеної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Крім того, слід зазначити, що такий спосіб участі має винятковий характер, повинні існувати причини, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні.
Подане представником позивача, адвокатом Осьмаком Андрієм Васильовичем клопотання щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції не обґрунтовано належним чином та не містить об`єктивних причин неможливості прибуття до суду на судове засідання.
Розглянувши подане клопотання, судом не встановлено існування причин виняткового характеру, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні.
З огляду на вищенаведене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання заяви представника позивача, адвоката Осьмака Андрія Васильовича про його участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Керуючисьст. 212 ЦПК України, суд -
постановив:
Клопотання представника позивача - адвоката Осьмака Андрія Васильовича про проведення судового засідання 22 січня 2024 року о 10 год. 30 хв. у цивільній справі № 381/5794/23 за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Українська залізниця» про стягнення невиплаченої одноразової матеріальної допомоги на оздоровлення, в режимі відеоконференції, - залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.А. Осаулова