Дата документу 29.09.2023Справа № 554/9829/21 Провадження № 2-п/554/150/2023
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29.09.2023 року м. Полтава
Суддя Октябрського районного суду м. Полтави Тімошенко Н.В. розглянувши заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 18.01.2023 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 простягнення коштівза борговоюрозпискою,-
в с т а н о в и в:
Заочним рішенням Октябрського районного суду м. Полтави від 18.01.2023 року задоволено позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення коштів за борговою розпискою.
19.09.2023 року ОСОБА_1 звернулвся до суду із заявою про перегляд заочного рішення, посилаючись на те, що при винесенні вказаного заочного рішення він не був присутнім. Вказує, що при винесенні заочного рішення суд не врахував його доводи щодо суми заборгованості, 3% річних та інфляційних збитків, вважає наведені позивачем обставини справи необгрутованими.
Сторони по справі у судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися у встановленому законом порядку.
Суд, вивчивши заяву про перегляд заочного рішення, дослідивши матеріали зазначеної справи, приходить до наступного висновку.
Так, згідно ст. 284 ЦПК України, заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення, учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Відповідно до ч. 1 ст.288 ЦПК України заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з`явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
З урахуванням викладеного, приймаючи до уваги те, що представник відповідача отримала заочне рішення суду 30.08.2023 року, суд вважає, що відповідачем було пропущено процесуальний строк на подачу заяви про перегляд заочного рішення і цей строк підлягає поновленню.
Згідно ч.1ст. 288 ЦПК України заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з`явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Тобто, за змістом вказаних положень чинного законодавства, скасування заочного рішення суду можливе за двох умов, однією з яких є поважність причини неявки в судове засідання, про які відповідач не зміг завчасно повідомити.
Водночас, з`ясування причин неявки не може бути підставою для скасування заочного рішення. Для цього відповідач має вказати докази, які мають значення для справи, та можуть привести до ухвалення рішення, протилежного заочному повністю або частково, або до його зміни. Тобто, якщо б ці докази були відомі суду при розгляді справи, то у справі було б ухвалено інше рішення.
Наявність вищенаведених обставин повинна бути у їх сукупності, при відсутності хоча б однієї з них, заочне рішення скасуванню не підлягає.
З урахуванням вищенаведеного, суд вважає, що підстави для скасування заочного рішення суду відсутні, оскільки відповідачем не надано доказів, які спростовують докази надані позивачем при прийнятті заочного рішення, зокрема щодо наявності та розміру заборгованості.
На підставі зазначеного, суд приходить до висновку, що підстави для скасування заочного рішення відсутні.
Крім цього, оскільки заява ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення не підлягає задоволенню, суд приходить до висновку, що підстави для зупинення провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 відсутні.
Керуючись ст.ст.287,288, 354 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в:
Поновити строк на звернення до суду із заявою про скасування заочного рішення.
Заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 18.01.2023 року по справі № 554/9829/21 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення коштів за борговою розпискою, - залишити без задоволення.
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення коштів за борговою розпискою, - відмовити.
Роз`яснити заявнику, що відповідно до ч. 4 статті 287 ЦПК України, у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В. Тімошенко