ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
22 листопада 2022 року м. Житомир справа № 240/9395/20
категорія 111020300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Капинос О.В., розглянувши у письмовому провадженні в справі за позовом Головного управління ДПС в Івано-Франківській області до Приватного підприємства "Укрпалетсистем" про стягнення податкового боргу,
встановив:
Постановою Верховного Суду від 27 жовтня 2022 року скасовано рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 15.07.2021 у справі за позовом Головного управління ДПС в Івано-Франківській області до Приватного підприємство "Укрпалетсистем" про стягнення податкового боргу та справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
За результатами автоматизованого розподілу судової справи головуючим суддею у справі визначено суддю Капинос О.В.
Ухвалою від 11.11.2022 справу прийнято до провадження суддею Капинос О.В. та призначено судове засідання на 30.11.2022.
До суду надійшло клопотання позивача про здійснення розгляду справи в режимі відеоконференції.
Дослідивши матеріали справи, керуючись положеннями статті 195 КАС України, суд вважає, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з статтею 195 КАС України, суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, іншого учасника адміністративного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Відповідно до пункту 1.3 Інструкції про порядок роботи з технічними засобами відеозапису ходу і результатів процесуальних дій проведених у режимі відеоконференції під час судового засідання, обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Згідно з ч. 7 ст. 195 КАС України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Згідно з частиною 8 статті 195 КАС України копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Таким чином, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Також суд звертає увагу на те, що розгляд даної справи неможливо провести в режимі відеоконференції з Господарським судом Івано-Франківської області, Івано-Франківським окружним адміністративним судом у зв`язку з тим, що 30.11.2022 о 10:30 в даних судах відсутній вільні майданчики для проведення відеоконференції.
Вказане підтверджується системою бронювання систем відеоконференцзв`язку.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання про розгляд справи у режимі відеоконференції.
Керуючись статтями 248, 250, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
У задоволені клопотання представника відповідача про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею та не оскаржується.
Суддя О.В. Капинос